جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

چگونه لاک اسکرین آیفون را شخصی‌سازی کنیم؟

کاربران گوشی های آیفون می توانند در سیستم عامل iOS با شخصی سازی لاک اسکرین آیفون، فضای کاربری گوشی خود را جذاب تر و زیباتر کنند. سفارشی سازی لاک اسکرین در آیفون را می توان با استفاده از گزینه های متعددی انجام داد و سبک مورد علاقه خود را در گوشی ایجاد کرد. برای بهره بردن از این قابلیت کافی است کاربران با نحوه انجام این کار آشنا باشند و بدانند چطور می توانند به تنظیمات سفارشی کردن لاک اسکرین دسترسی یابند.

با این حال برای این که بتوان شخصی سازی کردن لاک اسکرین را در گوشی های آیفون اعمال کرد باید حتما دستگاه به سیستم عامل iOS 16 مجهز باشد. این نسخه جدید ویژگی های زیادی دارد که می توان در مقاله قابلیت های جدید و جذاب در iOS 16 با آنها آشنا شد. بنابراین باید پیش از هر کاری سیستم عامل را به نسخه جدید ارتقا داد. در این آموزش با ما همراه باشید تا با گزینه های شخصی سازی لاک اسکرین آیفون و شیوه انجام آن آشنا شویم.

شخصی سازی لاک اسکرین آیفون

گزینه های شخصی سازی لاک اسکرین آیفون

با شخصی سازی کردن لاک اسکرین در گوشی های آیفون می توان ترکیب رنگ های صفحه را مطابق سلیقه خود تغییر داد. این ترکیب رنگ ها را می توان هم در قسمت قفل صفحه و هم در قسمت Wall paper اعمال کرد. علاوه بر این می توان ترکیب رنگ ها و تم های جذاب را برای ویجت های جذاب تر و ساعت روی صفحه تنظیم کرد. یکی دیگر از گزینه های سفارشی سازی لاک اسکرین در آیفون، سفارشی کردن تصویر زمینه است. برای تصویر زمینه هم می توان از گزینه های پیش فرض گوشی استفاده کرد و هم از عکس های گالری برای تنظیم تصویر زمینه استفاده کرد.

علاوه بر این ها در شخصی سازی لاک اسکرین آیفون می توان فونت های لاک اسکرین را نیز مطابق آن چیزی که مد نظر است تغییر داد و به لاک اسکرین اضافه کرد. در نسخه iOS 16 می توان از والپیپرهای اختصاصی برای آب و هوا یا نجوم نیز استفاده کرد و آنها را به تصویر زمینه افزود. برای شروع شخصی سازی کردن لاک اسکرین کافی است انگشت خود را روی صفحه نمایش نگه دارید تا به این ترتیب صفحه ویرایشگر لاک اسکرین برای شما ظاهر شود. سپس می توانید بر اساس مواردی که در ادامه به آن می پردازیم گزینه های مختلف را برای لاک اسکرین سفارشی کنید.

نحوه سفارشی سازی کردن تصویر زمینه گوشی اپل

یکی از گزینه های شخصی سازی لاک اسکرین آیفون، سفارشی کردن تصویر زمینه است که هم می توان از گزینه های پیش فرض و هم از عکس های گالری استفاده کرد. برای دسترسی به این گزینه ها باید در نوار بالای قسمت Add New Wallpaper گزینه های مختلف را بررسی کرد که شامل موارد زیر می شود:

  • گزینه photos را برای انتخاب تصاویر موجود به عنوان تصویر
  • گزینه people که شامل عکس های کسانی است که از آنها با گوشی خود عکاسی کرده اید و می توان از بین آنها یکی را به عنوان تصویر زمینه انتخاب کرد.
  • گزینه photo shuffle، با انتخاب این گزینه تصویر لاک اسکرین به نحوی تنظیم می شود که دائما با روشن شدن گوشی و در روزها و ساعت های مختلف تصاویر تغییر کنند. در این گزینه می توان با انتخاب مجموعه ای از عکس های مورد علاقه خود، تصاویر زمینه را دائما بر اساس سلیقه تان تغییر دهید.
  • گزینه Emoji که می توان با استفاده از آن یک تصویر زمینه جذاب با ایموجی های فراوان را ایجاد کرد. این بخش گزینه های زیادی را ارائه می دهد و می توان تغییرات متنوعی را در تصویر زمینه ایجاد کرد. حتی با تغییر رنگ ها و طرح ها می توان تصویر زمینه ای متفاوت تر را با این ایموجی ها ایجاد کرد
  • استفاده از گزینه آب و هوا که با انتخاب آن می توان تصویر زمینه را با استفاده از تصاویر پویا و بر اساس شرایط آب و هوایی تغییر داد. برای مثال اگر هوا ابری باشد صفحه نمایش پر از ابر می شود.
  • انتخاب طرح های ساده و تنظیم یک رنگ ساده برای تصویر لاک اسکرین
  • انتخاب گزینه Astronomy که می توان با استفاده از آن تصاویر فضایی یا عکس های ماه و سیاره ها را به تصویر زمینه افزود.
نحوه سفارشی سازی کردن تصویر زمینه

نحوه سفارشی سازی ساعت در لاک اسکرین آیفون

ساعت مورد دیگری است که می توان در قابلیت شخصی سازی لاک اسکرین آیفون آن را تغییر داد. اپل گزینه های بسیار جذابی را ارائه کرده که به کاربران این امکان را می دهد تا ساعت را مطابق میل خود تنظیم کنند. در نسخه جدید برای تنظیم ساعت هشت تایپ فیس مختلف در دسترس است که اشکال و رنگ های آنها متفاوت است.

مورد دیگر این که می توان زبان و فونت اعداد را بر اساس گزینه های موجود تغییر داد. برای مثال هم می توان از اعداد عربی استفاده کرد و هم از اعداد هندی. رنگ ساعت ها مورد دیگری است که می توان در سفارشی سازی لاک اسکرین در آیفون آن را اعمال کرد. در خصوص تنظیمات رنگ ساعت ها دست کاربران بسیار باز است و حتی می توانند از سیستم رنگی RGB نیز استفاده کنند.

تقویم گوشی آیفونت ویروسی شده؟ نمیدونی چیکار کنی؟ پس این مطلب رو بخون

سفارشی کردن ویجت ها در لاک اسکرین موبایل apple

ویجت ها گزینه دیگری است که می توان در شخصی سازی لاک اسکرین آیفون آن را مد نظر قرار داد و جذابیت لاک اسکرین را دو برابر کرد. در بخش ویجت های اپل می توان به یک مجموعه بسیار با ارزش کوچک دسترسی یافت و آنها را روی لاک اسکرین اعمال کرد. این امکان برای کاربران آیفون وجود دارد تا بتوانند ویجت های مختلف را با هم ترکیب کرده و یک ترکیب بسیار جذاب از آنها ایجاد کنند.

ویجت های آب و هوا، مکان یابی، تقویم، فیتنس، سهام و … همگی می توانند در کنار هم و در ترکیبی جذاب در لاک اسکرین قرار بگیرند. می توان در سمت چپ لاک اسکرین به صفحه ویجت های اپل دسترسی یافت. در نسخه جدید آیفون می توان به چهار ویجت کوچک دسترسی داشت. البته می توان به جای آن از دو ویجت با اندازه متوسط و دو ویجت کوچک نیز استفاده کرد. برای این که بتوان یک ویجت را به لاک اسکرین افزودن باید روی آیکون + در بخش پایینی صفحه تایم بزنید تا به این ترتیب لیست ویجت های پیشنهادی آیفون برای ما نمایش داده شود.