جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

چرا تقویم آیفون ویروسی می شود؟

در مقایسه با گوشی های اندرویدی معمولا گوشی های آیفون ویروس به خصوصی ندارند. اما این بدان معنی نیست که کاربران گوشی های آیفون هیچ مشکلی با ویروس ها ندارند. برای مثال گاهی با دسترسی دیگران به اکانت اپل آیدی مشکلاتی در گوشی آیفون به وجود می آید. یکی از مشکلات آزاردهنده در این گوشی ها برای کاربران، ویروسی شدن تقویم آیفون است. ویروس در تقویم آیفون تبلیغات پاپ آپ آزاردهنده ای است که دائما در calendar این گوشی ها دیده می شود.

این ویروس که اختصاصا در گوشی های آیفون مشکل ساز می شود یک سری پیام های تبلیغاتی و نوتیفیکیشن های پاپ آپ را به تقویم گوشی آیفون ارسال می کند که یک سری پیام های مزاحم را برای کاربران نمایش می دهد. برای مثال ممکن است یک سری لینک ها برای کاربران ارسال شود یا این که دائما به کاربران اعلام شود که در فلان ساعت یا فلان روز یک سری قرارها یا برنامه ها دارد که باید به آن رسیدگی کند. این در حالی است که در واقعیت هیچ برنامه ای در تقویم گوشی تنظیم نشده است. این اعلان ها وقتی از یک حد بیشتر می شود واقعا اذیت کننده است. در نتیجه باید آنها را حذف کرد. حذف ویروس های تقویم گوشی آیفون به راحتی امکان پذیر است. در ادامه، دلایل ویروسی شدن تقویم آیفون و نحوه برطرف کردن این مشکل را بررسی می کنیم.

ویروسی شدن تقویم آیفون

دلایل ویروسی شدن تقویم آیفون

پیش از بررسی نحوه حذف ویروس در تقویم آیفون بهتر است ببینیم که این ویروس ها از کجا می آیند و چطور گوشی های آیفون را درگیر می کنند. این ویروس ها در واقع اسپم هایی هستند که بعد از ورود یک سری از سایت های نامطمئن یا زمانی که کاربران نوتیفیکیشن های پاپ آپ را تایید می کنند، به گوشی نفوذ می کنند. این پیغام در واقع پیامی با عنوان Add Calendar Subscription است که با باز کردن مرورگر نمایش داده می شود. زمانی که کاربران آن را می پذیرند، ویروس وارد گوشی آیفون شده و کاربران را به دردسر می اندازد.

بنابراین در درجه اول برای جلوگیری از ویروسی شدن تقویم آیفون باید از سایت های نامطمئن بازدید نکرد و در تایید پیام های نمایش داده شده در گوشی محتاط بود. لینک های مرتبط با این پیام های اسپم معمولا با عناوینی مانند Click NOW to Secure your iPhone، Cyber-Monday: Ray-Ban Only 9.99 and similar، Hackers might try to take control over your iPhone! Click now to stay protected و iPhone XS Max is Here, Pick it up or Choose Delivery Options ظاهر می شود.

نحوه حذف ویروس تقویم آیفون از نسخه های iOS جدید

این ویروس ها چندان پیچیده نیستند و به راحتی با چند مرحله می توان آنها را حذف کرد. اگر از نسخه های جدید iOS استفاده می کنید برای رفع مشکل ویروسی شدن تقویم آیفون باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • ابتدا برنامه تقویم گوشی آیفون در صفحه هوم را باز کرده و در پایین صفحه روی گزینه calendars کلیک کنید.
 • در ادامه وارد قسمت on my iPhone شده و در آنجا لیست تقویم های مشکوک را ببینید. این تقویم ها با نام Suspicious Calendar نمایش داده می شوند.
 • در این صفحه می توانید برای پاک کردن تقویم های مشکوک گزینه Delete calendar را انتخاب کنید تا به این ترتیب تقویم ویروسی از گوشی شما پاک شود. اگر در طول مراحل دچار مشکل شدید می توانید 24 ساعته با تکنسین های تعمیر گوشی اپل تماس بگیرید.
نحوه حذف ویروس تقویم آیفون از نسخه های iOS جدید

نحوه حذف ویروس در تقویم آیفون در نسخه های قدیمی تر iOS

کاربران نسخه های قدیمی تر iOS نیز می توانند با دنبال کردن مراحل زیر، مشکل ویروسی شدن تقویم آیفون را حذف کرده و از دردسرهای آن خلاص شوند:

 • در این گوشی ها وارد قسمت تنظیمات گوشی شوید.
 • در لیست گزینه ها قسمت Passwords & Accounts را انتخاب کنید.
 • در ادامه گزینه Accounts را انتخاب کرده و سپس در بین لیست تقویم های موجود به دنبال گزینه های Subscribed Calendars بگردید.
 • در نهایت برای حذف کردن ویروس های تقویم گوشی آیفون باید فایل ها و گزینه هایی با نام های مشکوک را حذف کرده تا به این ترتیب آیفون را از ویروس ها پاک سازی کنید.
نحوه حذف ویروس در تقویم آیفون در نسخه های قدیمی تر iOS
نحوه حذف ویروس در تقویم آیفون در نسخه های قدیمی تر iOS

نحوه حذف ویروس های تقویم آیفون از طریق iCloud

مسیر دیگری که می توان از آن طریق مشکل ویروسی شدن تقویم آیفون را برطرف کرد، مسیر آیکلود است. برای استفاده از این روش باید ابتدا وارد سایت iCloud.com شده و سپس وارد حساب کاربری آیکلود خود شوید. در نظر داشته باشید که باید از همین حساب کاربری آیکلود در برنامه Calendar آیفون خود استفاده کنید.

حال در بین گزینه ها روی قسمت calendar رفته و آن را انتخاب کنید. سپس با زدن گزینه تنظیمات در صفحه گوشی، گزینه preferences را بزنید. در مرحله بعدی در صفحه ای که باز می شود تب Advanced را بزنید. چند بخش را مشاهده می کنید که یکی از آنها Invitations است. در این بخش روی گزینه Email to بزنید و سپس گزینه save را بزنید تا به این ترتیب ویروس تقویم آیفون را حذف کنید.

نحوه حذف ویروس های تقویم آیفون از طریق iCloud
نحوه حذف ویروس های تقویم آیفون از طریق iCloud

 حذف منبع ویروس های تقویم گوشی آیفون

تا اینجا ویروس تقویم آیفون را از قسمت تنظیمات حذف کرده اید. اما برای حذف کامل آن و رفع مشکل ویروسی شدن تقویم آیفون، باید علاوه بر پاک سازی ویروس ها، منبع این اسپم ها را نیز یافته و آنها را حذف کنید تا مجددا مشکل ساز نشوند. برای حذف منبع این ویروس ها باید مراحل زیر را دنبال کرد:

 • تنظیمات گوشی را باز کنید.
 • گزینه سافاری را یافته و آن را انتخاب کنید.
 • در این بخش مطمئن شوید که دو گزینه Fraudulent Website Warning و Block Pop – ups حتما فعال باشند.
 • در انتهای صفحه گزینه Advanced را انتخاب کنید.
 • در انتها برای این که منابع این تبلیغات پاپ آپ اسپم را پاک کنید باید در صفحه ای که در ادامه باز می شود روی گزینه Website Data زده و سپس روی گزینه Remove All Website Data کلیک کنید تا تمامی اطلاعات وب سایت ها را پاک کنید.