جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

آموزش دسترسی به Notification Center از صفحه قفل آیفون

آیفون با قابلیت ‌ها و اطلاعات زیادی که در آن ذخیره شده است، از امکانات مختلفی برخوردار است که از جمله آن‌ ها بخش نوتیفیکیشن سنتر است. مرکز اطلاع رسانی یا همان نوتیفیکیشن سنتر یک ابزار حیاتی برای مشاهده هشدارها و اطلاعات مهم از برنامه ‌ها است که به کاربران این امکان را می ‌دهد تا آخرین هشدارها را از صفحه قفل دستگاه مشاهده کنند. در این مقاله، به چگونگی دسترسی به نوتیفیکیشن سنتر از صفحه قفل آیفون می پردازیم و دو روش مختلف دسترسی به این قابلیت را مورد بررسی قرار می دهیم.

دسترسی به نوتیفیکیشن سنتر آیفون

تعمیر آیفون در نمایندگی اپل با گارانتی معتبر ، شماره تماس: 54114-021

روش های دسترسی به نوتیفیکیشن سنتر

بطور کلی روش های مختلفی در این رابطه وجود دارد. از جمله این روش ها می توان به پایین کشیدن برای دسترسی به نوتیفیکیشن سنتر و استفاده از قابلیت Assistive touch اشاره نمود. در ادامه به بررسی این دو روش می پردازیم و آن ها را به صورت دقیق تری مورد بررسی قرار می دهیم.

به پایین کشیدن برای دسترسی به نوتیفیکیشن سنتر

یکی از راحت ‌ترین راه ‌ها برای دسترسی به مرکز اطلاع رسانی، به پایین کشیدن از بالای صفحه است. نوتیفیکیشن سنتر یک دید کلی از هشدارهای برنامه‌ ها را فراهم می‌ کند و آخرین هشدارهای شما را نمایش می‌ دهد، مانند یک رویداد تقویم یا تماس از دست رفته یا بسیاری از موارد دیگر که به شما در انجام کار های روزمره کمک میکند. این روش به خصوص زمانی که تنظیمات نوتیفیکیشن سنتر برای دسترسی از صفحه قفل فعال باشد، بسیار ساده و مؤثر است. صفحه را روشن کنید، سپس از بالای صفحه به پایین بکشید. برای انجام این اقدام طبق مراحل نامبرده در زیر پیش بروید:

  1. ابتدا صفحه آیفون خود را روشن کنید.
  2. از بالای صفحه (حتی اگر دستگاه در حالت قفل باشد) به پایین بکشید.
  3. مرکز اطلاع رسانی باز می ‌شود و آخرین هشدارها و اطلاعات مربوط به برنامه ‌ها برای شما نمایش داده می‌ شوند.

استفاده از Assistive Touch برای دسترسی به نوتیفیکیشن سنتر

قابلیت Assistive Touch یک ابزار مفید برای دسترسی سریع به ویژگی‌ های مختلف آیفون است. اگر این ابزار را فعال کرده و دسترسی به Siri از صفحه قفل را فعال کرده باشید، می‌ توانید از آن برای دسترسی به مرکز اطلاع رسانی به سرعت استفاده کنید. هنگامی که Assistive Touch را فعال کرده و دسترسی به Siri از صفحه قفل را مجاز کرده‌ اید، می‌ توانید از آن برای دسترسی سریع به نوتیفیکیشن سنتر استفاده کنید. برای انجام این کار: iPhone/iPad خود را روشن کنید، منوی Assistive Touch را باز کرده و سپس روی مرکز اطلاع رسانی ضربه بزنید. اگر نتوانید به مرکز اطلاع رسانی از صفحه قفل دسترسی پیدا کنید، به تنظیمات بروید > Touch ID & Passcode، اگر رمز عبور تعیین کرده ‌اید آن را وارد کنید. سپس کلیدهای Today view، Notification view و Siri را فعال کنید. برای انجام این کار طبق مراحل زیر پیش بروید:

  1. ابتدا آیفون خود را روشن کنید.
  2. در صفحه اصلی به تنظیمات بروید و در قسمت “دسترسی” روی “Assistive Touch” کلیک کنید.
  3. این ویژگی را فعال کنید و اطلاعات مورد نیاز را برای دسترسی به Siri از صفحه قفل وارد کنید.
  4. حالا، با باز کردن منوی Assistive Touch و لمس گزینه “مرکز اطلاعات”، به سرعت وارد مرکز اطلاع رسانی می‌شوید.
دسترسی به notification center

خدمات تخصصی نمایندگی اپل : تعمیر برد آیفون

اجازه دسترسی به Siri و مرکز اطلاع رسانی

با ورود به مرکز اطلاع رسانی، کاربران می‌ توانند هشدارها را بدون خواندن آن‌ ها با حذف هشدارهای فردی یا رد کردن تمام هشدارهای یک برنامه از نوتیفیکیشن سنتر حذف کنند. در صورتی که نتوانید به نوتیفیکیشن سنتر از صفحه قفل دسترسی پیدا کنید، به تنظیمات بروید و از قسمت “Touch ID & Passcode” گزینه‌ های “Today view”، “Notification view” و “Siri” را فعال کنید. با انجام این آموزش‌ ها، اکنون شما قادر به دسترسی به مرکز اطلاع رسانی از صفحه قفل آیفون خود هستید و به راحتی می ‌توانید آخرین هشدارها و اطلاعات مهم را مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید