جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری
  • خانه
  • اخبار
  • معرفی نسل جدید مک بوک ایر با تراشه M3 در نیمه دوم 2023

معرفی نسل جدید مک بوک ایر با تراشه M3 در نیمه دوم 2023

براساس گزارشی که به تازگی منتشر شده است، نسل جدید مک بوک ایر با تراشه M3 تا نیمه دوم سال جاری میلادی به صورت رسمی رونمایی خواهد شد. این گزارش از این جهت مهم است که اپل، به تازگی از تراشه های  M2 پرو و مکس رونمایی کرده است.

مک بوک ایرهای جدید قرار است با چیپ 3 نانومتری عرضه شوند که قطعا عملکرد و بهره وری بالاتری نسبت به چیپ های 5 نانومتری خواهد داشت. در ادامه با ما همراه باشید تا جزئیات بیشتری را در مورد نسل جدید مک بوک ایر با تراشه M3 بررسی کنیم. اگر نیاز به مشاوره رایگان یا خدمات تخصصی دارید، با نمایندگی اپل در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

معرفی نسل جدید مک بوک ایر با تراشه M3 در نیمه دوم 2023

نسل جدید مک بوک ایر با تراشه M3، اولین دستگاه های مجهز به چیپ 3 نانومتری

جدیدترین تراشه هایی که شرکت اپل تا این لحظه تولید کرده است، با لیتوگرافی 5 نانومتری ساخته شده‌اند. اما بر اساس گزارش ها و حدس و گمان های موجود، مثل اینکه به زودی شاهد ورود چیپ های 3 نانومتری به فهرست تولیدات این شرکت خواهیم بود.

ماجرا از این قرار است که TSMC از اواخر دسامبر 2022 شروع به تولید انبوه چیپ های سه نانومتری کرده است. نسل جدید مک بوک ایر با تراشه M3 قرار است در کنار مدل های پرو آیفون 15، اولین دستگاه هایی باشند که از چیپ های 3 نانومتری بهره می برند.

آیا وجود تراشه M3 در مک بوک ایرهای جدید واقعیت دارد؟

مینگ-چی کو، یکی از مشهورترین تحلیلگرهای اپل، به تازگی مدعی شده است که نسل بعدی مک بوک پرو 14 و 16 اینچی در سال 2024 با تراشه‌های 3 نانومتری  M3 پرو و مکس وارد بازار می شوند. نسل کنونی این محصولات در اوایل 2023 معرفی شدند. از طرفی قبل از معرفی نسل جدید مدل های پرو و مکس تراشه های اپل، نسخه استاندارد آن در مک بوک ایر رونمایی شده است.

بنابراین احتمال معرفی نسل جدید مک بوک ایر با تراشه M3 در نیمه دوم 2023 وجود دارد. با این حال گزارش های موجود چندان قابل اعتماد نیستند؛ چرا که دیجی تایمز در گذشته گفته بود که مدل 2023 مک بوک پرو 14 و 16 اینچی با تأخیر معرفی می شود؛ درحالی که چنین اتفاقی نیفتاد. بنابراین باید منتظر ماند و دید که تکلیف مک بوک ایرهای مجهز به تراشه M3 چه خواهد شد.