جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

آیا امکان ساخت فیلم سینمایی با آیفون وجود دارد؟

ساخت فیلم سینمایی با آیفون قابلیت جذابی است که با تولید گوشی های جدید اپل دیگر در حد یک حرف نیست. اپل در گوشی های آیفون 13 خود تغییرات چشمگیری ایجاد کرده و با ارتقا دادن مشخصات مختلف این دستگاه ها، خصوصا دوربین آن این امکان را به کاربران داده تا بتوانند محتواهایی بسیار با کیفیت را ایجاد کنند. سنسورهای بزرگتر و لنز با کیفیت به کار رفته در گوشی های سری 13 اپل حتی امکان ساختن فیلم سینمایی با آیفون را نیز فراهم کرده و حالا کاربران می توانند از قابلیت سینماتیک این گوشی ها، فیلم های بسیار جذابی را ایجاد کنند.

البته ساخت فیلم با موبایل تازگی ندارد و پیش از این هم فیلم های سینمایی شناخته شده زیادی تنها با استفاده از یک گوشی و بدون تجهیزات حرفه ای فیلمبرداری تهیه شده که از جمله آنها می توان به فیلم سینمایی olive و فیلم سینمایی Snake oil اشاره کرد. اخیرا نیز یک فیلم کوتاه به نام تینگ و نیان با گوشی آیفون 12 پرو مکس ساخته شده است. با این حال دوربین آیفون و قابلیت هایی که ارائه می دهد این امکان را به ما می دهد تا کیفیت فیلم های خود را به سطح بسیار بالاتری ببریم و جذابیت آنها را در حد فیلم های حرفه ای ارتقا دهیم. در این مقاله از نمایندگی اپل به شما می گوییم که چطور با ساخت فیلم سینمایی با آیفون می توانید یک کارگردان حرفه ای شوید و فیلم های خود را بسازید.

ساخت فیلم سینمایی با آیفون

مهمترین ویژگی هایی که برای ساخت فیلم سینمایی با آیفون نیاز دارید

اگر می خواهید از گوشی آیفون خود برای تهیه یک فیلم سینمایی استفاده کنید باید بدانید که کدام ویژگی های این دستگاه ها می تواند در ساخت فیلم به کار شما بیاید. مهمترین قابلیت هایی که برای ساختن فیلم سینمایی با آیفون در اختیار شماست شامل موارد زیر می شود:

  • استفاده از حالت فیلمبرداری سینمایی در آیفون
  • قابلیت فوکوس خودکار متکی بر هوش مصنوعی
  • ساخت فیلم سینمایی با آیفون با الگوریتم های پیشرفته حالت سینماتیک
  • قابلیت عمق میدان در حالت سینماتیک

استفاده از حالت فیلمبرداری سینمایی در آیفون

در درجه اول مهمترین قابلیتی که در گوشی های جدید آیفون در اختیار شماست و می توانید با کمک آن فیلم های سینمایی با کیفیت خود را بسازید، قابلیت فیلمبرداری سینمایی است. سینماتیک مود یک ویژگی جدید در گوشی های سری 13 اپل است که می توان از آن برای ساخت فیلم سینمایی با آیفون استفاده کرد. با کمک این حالت فیلمبرداری در گوشی آیفون می توان میزان فوکوس روی سوژه های مختلف را تنظیم کرد. این ویژگی نقش بسیار مهمی در فیلمبرداری حرفه ای دارد و می توان با استفاده از آن کارگردان فیلم های خود بود.

قابلیت فوکوس خودکار متکی بر هوش مصنوعی

نکته مهمی که در خصوص آیفون 13 وجود دارد این است که قابلیت فوکوس خودکار این دستگاه ها بر اساس هوش مصنوعی است و به این ترتیب کار ساخت فیلم سینمایی با آیفون به مراتب راحت تر و آسان تر می شود. به این ترتیب می توان مطمئن شد که تمامی بخش های یک تصویر دقیقا در فوکوس قرار می گیرند و کیفیت فیلم بالاست. این ویژگی در واقع همان ویژگی تشخیص چهره است که می توان در تمامی دوربین های مدرن و حرفه ای از آن استفاده کرد. این حالت فوکوس خودکار متکی بر هوش مصنوعی که باز هم در حالت سینماتیک آیفون 13 در دسترس است کاملا خودکار و بدون دخالت دست انجام می شود. در نتیجه دیگر نیازی به تنظیمات دستی نیست و با کمک این سنسور فیلمبرداری از صحنه ها و سوژه ها بسیار طبیعی تر و حرفه ای تر می شود.

ساخت فیلم سینمایی با آیفون با الگوریتم های پیشرفته حالت سینماتیک

الگوریتم های جذابی که در حالت سینماتیک گوشی های اپل به کار رفته است دقیقا مشابه دوربین های فیلمبرداری حرفه ای است و به همین جهت کیفیت فیلم هایی که می توان با آیفون ساخت تقریبا تفاوتی با فیلم هایی که با دوربین های حرفه ای گرفته شده است ندارند. افکت های کاربردی در این قابلیت می تواند کنتراست های خوبی را ایجاد کند که قطعا روی کیفیت ساخت فیلم سینمایی با آیفون تاثیر زیادی خواهد داشت.

قابلیت عمق میدان در حالت سینماتیک

یکی دیگر از ویژگی های مهمی که برای ساخت فیلم سینمایی با آیفون به آن نیاز است، قابلیت عمق میدان است. این ویژگی را نیز می توان در دوربین های فیلمبرداری حرفه ای که برای ساختن فیلم های سینمایی استفاده می شوند دید. اپل همین ویژگی را در دوربین گوشی های آیفون سری 13 خود نیز به کار برده و می توان برای ساختن فیلم سینمایی با آیفون از قابلیت عمق میدان حالت سینماتیک بهره برد. این قابلیت به لطف نرم افزارهای به کار رفته در این گوشی ها و با استفاده از تراشه اختصاصیA15  اپل فراهم شده است. با کمک این ویژگی می توان پس زمینه را تار کرد و در نتیجه جذابیت فیلم هایی که با آیفون ساخته می شوند را دو چندان کرد.

آیا ساخت فیلم سینمایی با آیفون تنها با گوشی آیفون 13 امکان پذیر است؟

گوشی های سری آیفون 13 اپل بهترین قابلیت ها را برای ساخت یک فیلم سینمایی سطح بالا ارائه می دهد. اما این اولین بار نیست که گوشی های آیفون برای ساخت فیلم های سینمایی استفاده می شوند و پیش از این هم از سایر مدل گوشی های اپل برای تهیه یک فیلم سینمایی استفاده شده است. برای مثال آیفون 12 پرومکس یکی از گوشی هایی است که یک فیلم کوتاه سینمایی با استفاده از آن ساخته شده است. یک فیلم سینمایی مشهور دیگر به نام فیلم Unsane هم که توسط یک کارگردان مشهور هالیوودی ساخته شده و در جشنواره فیلم برلین به نمایش گذاشته شده است، با استفاده از آیفون 7 و 7 پلاس ساخته شده است. علاوه بر این قطعا بعد از گوشی های سری آیفون 13 می توان برای ساخت فیلم سینمایی با آیفون از گوشی های با کیفیت و قدرتمند آیفون 14 نیز استفاده کرد. با معرفی آیفون 15 در رویداد اپل 2023 نیز قطعا متوجه شده اید که این گوشی حرفه ای و سطح بالا در آینده می تواند انتخاب اصلی شما برای ساخت فیلم سینمایی با آیفون باشد.

انتخاب یک نرم افزار ساخت فیلم با آیفون

یک نکته مهم برای ساختن فیلم سینمایی با آیفون این است که شما در کنار یک سخت افزار قوی برای ساختن این فیلم ها به یک ابزار حرفه ای و برنامه های ساخت فیلم هم نیاز دارید تا بتوانید کیفیت فیلم های خود را دو برابر کنید. بنابراین در کنار داشتن یک گوشی آیفون قوی برای ساخت فیلم سینمایی با آیفون، باید از بهترین نرم افزارهای ساخت فیلم مخصوص آیفون نیز استفاده کنید تا فیلم های شما کیفیت و جذابیت لازم را داشته باشد.