جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر آیفون 5

پیش از پرداختن به سرویس‌های تخصصی مرتبط با تعمیر آیفون 5، بد نیست نگاهی به ویژگی‌های این گوشی پرطرفدار و محبوب بیاندازیم. آیفون 5، با وجود گذشت چندین سال از زمان عرضه آن، هنوز هم یکی از گوشی‌های پرطرفدار است. این محبوبیت تا حد زیادی به دلیل استحکام موجود در سخت افزار این دستگاه و البته ویژگی‌های ظاهری آن است. آیفون 5 برخوردار از پردازنده 64 بیتی با عملکردی بی نظیر است.

بهر‌ه‌مندی این گوشی از سنسور اثر انگشت برای امنیت بیشتر و صفحه نمایش از نوع IPS با کیفیت عالی در نوع خود منحصربفرد است. دوربین این دستگاه 8 مگاپیکسلی است که در قیاس با دستگاه‌های هم‌رده عملکردی بهتر دارد. پشتیبانی گوشی از شبکه پر سرعت 4G LTE، وجود چیپ M7 برای پردازش اعمال حرکتی، کیفیت ساخت بسیار عالی و البته صفحه نمایش ضد خش با پوشش مقاوم در برابر اثر انگشت از دیگر ویژگی‌های موجود در این گوشی تلفن همراه است که سبب تمایز و برجستگی آن شده است.

در بخش‌های آتی به برخی از خرابی‌های مرتبط با این دستگاه و شیوه رفع آنها خواهیم پرداخت. در صورت نیاز به سرویس‌های تخصصی مرتبط با تعمیر آیفون 5 و یا تعویض قطعات این دستگاه می‌توانید به اپل سرویس، نمایندگی اپل، مراجعه نمایید.

تعمیر آیفون 5

خدمات تخصصی تعمیر آیفون 5

تخصصی‌ترین تعمیرات سخت افزاری و نرم افزاری آیفون 5 با حضور در نمایندگی تعمیرات آیفون قابل دریافت است. کاربران کلیه آیفون های 5 اپل می‌توانند در صورت مشاهده هر گونه اشکال سخت افزاری و یا نرم افزاری در گوشی خویش به نمایندگی تعمیر اپل مراجعه کرده و سرویس‌های تخصصی مورد نیاز خود را دریافت نمایند. در بخش زیر برخی از تعمیرات مرتبط با این دستگاه معرفی و شرح داده خواهد شد.

تعمیر تاچ و ال سی دی آیفون 5:

شکستگی ال سی دی و تاچ آیفون 5 عموماً به دلیل وارد شدن ضربه به این دستگاه –به دلیل افتادن گوشی از دست کاربر و … – اتفاق می‌افتد. در این شرایط نیاز است تا صفحه نمایش دستگاه بررسی شده و جهت تعمیر تاچ و ال سی دی دستگاه اقدام شود. بد نیست بدانید که صفحه نمایش گوشی‌ها به طور کلی متشکل از شیشه یا گلس جلویی، تاچ اسکرین گوشی، ال سی دی، صفحه نور پس زمینه و قاب تاچ اسکرین هستند ال سی دی (مخفف عبارت Liquid Crystal Display به معنای صفحه نمایش کریستال مایع) است.

ال سی دی صفحه‌ای ساخته شده از کریستال مایع است. در طرف دیگر صفحه تاچ یا لمسی است که سیگنال لمس دستان کاربر را خوانده و آن ها رو به واحد پردازشگر انتقال می‌دهد. به عبارتی دیگر تاچ اسکرین، لایه شفاف و بسیار نازک موجود میان ال سی دی و شیشه یا گلس جلوی گوشی است که به عملیات کلیک کردن، زوم کردن و انتخاب کردن روی گوشی پاسخ می‌دهد. در صورت کار نکردن صفحه نمایش آیفون 5، نیاز است تا میزان خرابی پیش آمده در این بخش از دستگاه بررسی و در ادامه جهت تعمیر آیفون 5 اقدام شود.

تعمیر دکمه هوم آیفون 5:

خرابی دکمه آیفون 5 ممکن است به دلیل نفوذ مایعات به درون این بخش از دستگاه، وارد شدن فشار بیش از اندازه، استهلاک و فرسودگی این قطعه، ضربه خوردن گوشی و مواردی از این دست اتفاق بیفتد. دکمه خانه آیفون، به طور فیزیکی به صفحه نمایش آیفون متصل است و دو کابل سیگنال دکمه هوم را به برد منطقی انتقال می‌دهند.

یکی از این کابل‌ها به بالای صفحه نمایش می‌رود و به بالای برد منطقی وصل می شود و دیگری به برد منطقی از زیر دکمه خانه و سمت چپ متصل می‌شود. در صورتی که صفحه نمایش آیفون ضربه ببیند و یا گوشی دچار مشکل آبخوردگی گردد، یکی از کابل های دکمه خانه یا کانکتورها نیز ممکن است صدمه ببینند که این مسئله منجر به خرابی دکمه هوم آیفون می‌گردد. در صورت خرابی دکمه هوم، می‌بایست عیب‌یابی لازم انجام شده و پس از تشخیص سخت افزاری بودن یا نرم افزاری بودن اشکال پیش آمده، جهت تعمیر آیفون 5 اقدام شود.

تعمیر فلت آیفون 5:

خرابی فلت مورد دیگری است که ممکن است کاربران را ناچار به تعمیر آیفون 5 سازد. محل قرارگیری فلت پاور، همچون قطعات ولوم iPhone 5s، کانکتور سوییچ رینگ/ خاموش، ولوم و نیز خاموش و روشن کردن(پاور) گوشی بر روی لاجیک برد است.در صورت خرابی فلت پاور و ولوم iPhone 5s، دکمه کم و زیاد کردن ولوم (صدای) گوشی کار نخواهد کرد.

این موضوع سبب می‌گردد تا امکان خاموش و روشن کردن گوشی با استفاده از دکمه پاور دیگر امکان نداشته باشد. خرابی‌های پیش آمده در فلت عموماً با تعویض این قطعه برطرف می‌گردند. در صورت نیاز به سرویس‌های تخصصی مرتبط با این بخش از دستگاه می‌توانید به مرکز تعمیر آیفون اپل مراجعه نمایید. در نمایندگی تعمیرات اپل، خدمات مرتبط با این بخش از دستگاه و سایر قطعات آیفون 5، همراه با گارانتی و ضمانت ارائه می‌گردد.

تعویض باتری آیفون 5:

یکی دیگر از اشکالاتی که ممکن است کاربران را ناچار به تعمیر آیفون 5 سازد، خرابی باتری این دستگاه است. زود تمام شدن شارژ باتری آیفون 5، شارژ نشدن باتری، درست نشان ندادن میزان شارژ گوشی و مواردی از این دست برخی از اشکالاتی است که ممکن است کاربران را ناچار به تعویض باتری آیفون 5 سازد. خوشبختانه غالب اشکالات مرتبط با باتری آیفون 5 در صورت تعویض باتری مرتفع می‌گردند؛  به ویژه اگر باتری جایگزین شده از کیفیت مناسبی نیز برخوردار باشد-.

در صورت نیاز به این سرویس، توصیه می‌شود صرفاً به نمایندگی‌های مجاز تعمیرات موبایل مراجعه نمایید و از حضور در مراکز غیرمجاز فعال در سطح شهر خودداری نمایید. سرویس‌های تخصصی مرتبط با این بخش از دستگاه نیز با حضور در مرکز تعمیرات اپل قابل دریافت است.

 مرکز تعمیرات آیفون

تعمیرات آیفون اپل بخشی از خدمات ارائه شده در نمایندگی تعمیرات اپل است که با بهره‌گیری از سازگارترین ابزارآلات تعمیر انجام می‌پذیرد. از آن جا که کمپانی اپل در ایران هنوز نمایندگی رسمی ندارد، کارشناسان ما در نمایندگی تعمیرات اپل تمام تلاش و توان خویش را به کار بسته اند تا تمامی نیازها و درخواستهای کاربران اپل را -در حوزه بهسازی و بازیابی کیفیت محصولات این برند- با بالاترین کیفیت ارائه نمایند.

حضور کارشناسان با سابقه و زبده در این مرکز، سببِ دوچندان شدن کیفیت تعمیراتِ صورت‌گرفته و ارتقاء سطح کیفی خدمات گشته است. بد نیست بدانید که مدیریت این مجموعه به دلیل اطمینان از تعهد و تخصص کارشناسان فعال در این مجموعه تمامی تعمیرات آیفون اپل انجام شده در این مرکز را ضمانت و گارانتی نموده است.