جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

مقایسه باتری آیفون ۱۱ پرومکس با ۱۲ پرومکس

مقایسه باتری آیفون ۱۱ پرومکس با ۱۲ پرومکس برای بسیاری از کاربران چه در زمان معرفی آیفون 12 و چه در حال حاضر که آیفون 13 به بازار معرفی شده است، از اهمین ویژه ای برخوردار است. زیرا با ورود آیفون 13 و کاهش احتمالی قیمت آیفون 12، وقت مناسبی برای خرید این مدل از آیفون است (البته اگر قصد خرید گوشی به شدت گران قیمت آیفون 113 را نداشته باشید). مقایسه باتری iPhone 11 Promax با iPhone 12 Promax، خبر از بهبود وضعیت باتری در مدل آیفون 12 دارد. این در حالی است که در مدل آیفون 11 هم شاهد بهبود چشمگیر وضعیت باتری بوده ایم. پس با ما همراه باشید تا با مقایسه باتری iPhone 11 Promax با iPhone 12 Promax، نگاهی دقیق تر به عملکرد مدل های مختلف باتری آیفون داشته باشیم.

مقایسه باتری آیفون ۱۱ پرومکس با ۱۲ پرومکس

تست مقایسه باتری آیفون ۱۱ پرومکس با ۱۲ پرومکس

تست به کار رفته در این مقاله برای مقایسه باتری آیفون ۱۱ پرومکس با ۱۲ پرومکس، نمایش فیلم در حالت آفلاین است. این تست کاربری متعادلی از آیفون را شبیه سازی می کند که بیشتر کاربران در طول روز منطیق با این حجم استفاده و فشار به سخت افزار گوشی، به کار با گوشی خود مشغول هستند. به همین دلیل، نتایج این آزمایش می تواند درک نسبتاً درستی به ما از طول عمر باتری آیفون در یک روز بدهد.

طراحی باریکتر آیفون 12 و چالش شارژ

تمام مدل های آیفون 12 (آیفون، آیفون مینی، آیفون پرو و آیفون پرو مکس) از طراحی لبه های تخت و باریکتر، در مقایسه با نسل قبل خود بهره مند هستند. قطر تمامی این مدل برابر با 7.4 میلیمتر است که حدود 1 میلیمتر از آیفون 11 باریکتر است. تعادل در فرم فاکتور، طراحی و طول عمر باتری، یکی از چالش های همیشگی شرکت های تولید کننده گوشی است. در گوشی آیفون علی رغم کاهش قطر گوشی، کل طراحی از افزایش جزئی عرض و ارتفاع برخوردار است. با اطلاع از این چالش ها، بهتر است به سراغ پ مقایسه باتری آیفون ۱۱ پرومکس با آیفون ۱۲ پرومکس برویم.

نتایج آزمایش طول عمر باتری آیفون 12 در برابر آیفون 11

بهتر است قبل از مقایسه باتری iPhone 11 Promax با iPhone 12 Promax، نگاهی اجمالی به توان باتری تمامی مدال های آیفون 12 داشته باشیم. در کل با توجه به افزایش بزرگی صفحه نمایش در آیفون، آیفون پرو و آیفون پرو مکس 12، علی رغم تعداد ساعت کمتر شارژدهی آیفون پرو 12 در مقایسه با آیفون پرو 11، میتوان نسل جدید اپل را پیروز این نبرد داخلی دانست. مدل آیفون 12 مینی با اندازه ای برابر با آیفون SE، باتری بهتری از آیفون XSMAX را با خود همراه دارد. در مدل پرومکس، آیفون با وجود نمایشگر بزرگتر، توانی برابر با آیفون 11 پرومکس ارائه داده است. جدول زیر مقایسه دقیق مدل های مختلف آیفون 11 و آیفون 12 را نشان می دهد.

نمودار زیر نیز عملکرد باتری گوشی های آیفون را در چند سال اخیر مورد مقایسه قرار می دهد.