جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیرات میکروفون آیپد

چرا افراد نمی توانند صدای شما را هنگام تماس تلفنی یا تصویری با آیپد بشنوند، درحالیکه شما می توانید خیلی خوب صدای آن ها را بشنوید؟ متاسفانه بروز چنین مشکلی در آیپد خبر از معیوب شدن میکروفون این دستگاه می دهد که دلایل مختلفی در بروز آن دست دارند؛ از عوامل نرم افزاری مانند نصب یک نرم افزار ناسازگار با میکروفون آیپد گرفته تا عوامل جدی تری مانند وارد شدن ضربه به میکروفون آیپد یا نفوذ آب و گرد و غبار به داخل آن. اگر دوست دارید بیشتر با نشانه ها و عواملی که درنهایت موجب تعمیرات میکروفون آیپد می شوند، آشنا شوید، ادامه این مطلب را دنبال کنید.

تعمیرات میکروفون آیپد

نقش میکروفون در آیپد

نقش میکروفون در آیپد یا هر دیوایس دیگری این است که صدا را از کاربر دریافت کرده و آن را به سیگنال تبدیل می کند، سپس صدای تبدیل شده به سیگنال را وارد مدار دستگاه می کند؛ به این ترتیب می توانیم با آیپد یا گوشی خود صدا ضبط کنیم و مهم تر از همه اینکه با دوستان خود تماس بگیریم و مکالمه کنیم. جالب است بدانید که میکروفون انواع مختلفی دارد از میکروفون دیجیتال گرفته تا میکروفون خازنی و میکروفون دیجیتال استریو. تکنسین های نمایندگی تعمیر آیپد، در تعمیرات میکروفون آیپد با توجه به نوع میکروفون از ابزار و تجهیزات مشخصی استفاده می کنند.

دلایل خرابی میکروفون آیپد

اگر میکروفون آیپد شما به طور ناگهانی از کار افتاده است؛ به گونه ای که وقتی با شخصی تماس می گیرید، هیچ صدایی حتی صدای خش خش و بی کیفیت به گوش مخاطب نمی رسد، احتمال دارد عوامل نرم افزاری در بروز چنین مشکلی دست داشته باشند؛ بنابراین به دنبال برنامه ای که به تازگی بر روی آیپد خود نصب کرده اید باشید، به احتمال زیاد نصب نرم افزاری ناسازگار با میکروفون آیپد موجب شده است که میکروفون این دستگاه از کار بیفتد. پس بهتر است شانستان را امتحان کنید و اگر به تازگی اپلیکیشنی بر روی آیپد خود نصب کرده اید که پس از آن میکروفون آیپد شما از کار افتاده است، آن را حذف کنید.

علاوه بر عوامل نرم افزاری که موجب از کار افتادن میکروفون آیپد و ایجاد اختلال در صدای آیفون و آیپد می شوند، عوامل دیگری هم وجود دارند که اکثر اوقات در تعمیرات میکروفون آیپد و حتی تعویض آن دست دارند؛ این عوامل شامل: وارد شدن ضربه به میکروفون آیپد، نفوذ رطوبت به داخل میکروفون و همچنین نفوذ گرد و غبار به داخل میکروفون آیپد می باشند؛ با این وجود جهت جلوگیری از خراب شدن میکروفون آیپد باید تا جایی که می توانید از وارد شدن ضربه، رطوبت و گرد و غبار به داخل آن جلوگیری کنید.

نشانه های خرابی میکروفون تبلت اپل

  • مخاطبین شما نمی توانند هنگام تماس تلفنی یا تماس تصویری صدای شما را بشنوند.
  • زمانی که فایل صوتی یا تصویری را با تبلت اپل ضبط کرده و پخش می کنید، نمی توانید هیچ صدایی بشنوید؛ چراکه هنگام ضبط صدا میکروفون هیچ صدایی را ضبط نکرده است یا اینکه صدای شما را به صورت بی کیفیت و غیر قابل فهم ضبط کرده است.

درصورت بروز هر یک از این مشکلات در تبلت اپل، عیب یابی و تعمیرات میکروفون آیپد را به نمایندگی تعمیرات محصولات اپل بسپارید. تکنسین های این مرکز با عیب یابی میکروفون آیپد تشخیص خواهند داد که منشا مشکل آن نرم افزاری است یا سخت افزاری، سپس آن را با سرعت و کیفیت بالایی برطرف می کنند.

تست میکروفون تبلت اپل

برای اطمینان از اینکه میکروفون آیپد شما خراب شده است یا نه، بهتر است نرم افزار Voice Memos که به صورت پیش فرض بر روی این دستگاه نصب است را باز کنید. سپس در این نرم افزار با استفاده از گزینه Record شروع به ضبط کردن صدا کنید. درنهایت نیز گزینه Play را لمس کنید و ببینید که آیا صدایی از آیپد شنیده می شود یا خیر. اگر هیچ صدایی از آیپد شنیده نمی شود یا صدا به صورت خش دار شنیده می شود، یعنی اینکه میکروفون این دستگاه به مشکل خورده است و زمان تعمیرات میکروفون آیپد رسیده است؛ البته بهتر است برای تست میکروفون تبلت اپل به نکات زیر توجه کنید:

  • توجه داشته باشید که حین تست کردن میکروفون تبلت اپل باید هر گونه هدست بی سیم یا بلوتوثی که به آیپد شما وصل است را کنار بگذارید و ارتباط آن را با آیپد قطع کنید.
  • قبل از ضبط صدا مطمئن شوید که انگشتتان روی میکروفون نباشد.
  • اگر آیپد شما دارای قاب است، بهتر است قاب آن را در بیاورید.
  • میکروفون آیپد را کاملا تمیز کنید و مطمئن شوید که هیچ گرد و غباری روی آن را نپوشانده است.
  • آیپد خود را یک بار ریستارت کنید تا اگر دلیل بروز مشکل در آن نرم افزاری است با ریستارت شدن این دستگاه رفع شود.
  • از اینکه آخرین نسخه iOS بر روی دیوایس شما نصب است، اطمینان حاصل کنید. اگر متوجه شدید آخرین نسخه iOS را بر روی آیپد خود ندارید، سیستم عامل آن را آپدیت کنید.

آیا امکان تعمیرات میکروفون آیپد وجود دارد؟

درصورتی که عوامل نرم افزاری در کار نکردن میکروفون دست داشته باشند، به راحتی می توان آن ها را برطرف کرده و مشکل میکروفون آیپد را رفع نمود؛ اما اگر مشکلاتی مانند نفوذ رطوبت و گرد و غبار به داخل میکروفون آیپد یا وارد شدن ضربه به آن موجب بروز مشکلی در آن شده باشد، میکروفون آیپد به عیب یابی تخصصی نیاز دارد تا مشخص شود، امکان تعمیرات میکروفون آیپد وجود دارد یا خیر. در هر صورت بهتر است تبلت اپل را به نمایندگی تعمیرات آیپد واگذار کنید تا تکنسین های این مرکز به عیب یابی و تعمیر میکروفون این دستگاه یا تعویض آن بپردازند.