جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

چگونگی غیر فعال کردن پسورد آیپد

اگر از کاربران گجت های امروزی باشید حتما با بخش امنیتی این دستگاه‌ها که غالباً توسط پسورد تأمین می شود، آشنایی دارید. استفاده از پسورد در این دستگاه ها، امنیت خاطری به کاربران من باب اطلاعات ذخیره شده در دستگاه می‌بخشد و از اطلاعات آن ها در برابر نفوذ اشخاص دیگر محافظت می‌کند. در حال حاضر کلیه سیستم های امنیتی لوکال گجت هایی چون آیفون و آیپد بر اساس پسورد اصلی آن ها کار می‌کند.

از همین رو، به کاربران پیشنهاد می‌شود تا پیش از نصب تاچ آیدی و فیس ایدی پسورد 4، 6 یا 8 رقمی مدنظر خود را به دستگاه معرفی کرده و آن را ذخیره کنند. بی‌توجهی به این مسئله و عدم استفاده از رمز در آیپد، سطح امنیت اطلاعات ذخیره شده در دستگاه را کاهش می‌دهد و سبب می‌گردد تا دیگر کاربران نیز به راحتی اطلاعات آیپد را در اختیار داشته باشند. با این وجود برخی از کاربران ترجیح به عدم استفاده از رمز در آیپد و غیر فعال کردن پسورد آیپد دارند. دلیل این امر می‌تواند عدم نیاز به صرف زمان جهت باز کردن دستگاه، مهم نبودن اطلاعات ذخیره شده در آیپد، مشترک بودن دستگاه با دیگر کاربران و مواردی از این دست باشد.

چگونگی غیر فعال کردن پسورد آیپد

بایدها و نبایدهای غیر فعال کردن پسورد آیپد

کرابران ممکن است به دلایل متعددی تصمیم به غیر فعال کردن پسورد آیپد بگیرند. عدم نیاز به صرف زمان جهت باز کردن دستگاه، مهم نبودن اطلاعات ذخیره شده در آیپد، مشترک بودن دستگاه با دیگر کاربران، تمایل به فروش و یا انتقال دستگاه به شخصی دیگر، اعتماد به افراد و نزدیکان و مواردی از این دست برخی از موقعیت‌هایی است که ممکن است سبب خاموش کردن رمز آیپد توسط کاربر گردد. توصیه کارشناسان در نمایندگی اپل به طور کلی آن است که همواره از رمز استانداردی بر روی دستگاه استفاده شود.

با این وجود اگر به هر دلیل تصمیم به غیر فعال کردن پسورد آیپد گرفته‌اید و شیوه انجام این کار را نمی‌دانید، می‌توانید با دنبال کردن آموزش ارائه شده در این بخش با روش انجام این کار آشنا شوید. توجه داشته باشید که عدم استفاده از رمز، به ویژه در صورت ذخیره‌ی اطلاعات مهم در دستگاه، می‌تواند سبب به خطر افتادن اطلاعات ذخیره شده در آیپد گردد.

آموزش غیر فعال کردن پسورد آیپد

در صورتی که قصد خاموش کردن رمز آیپد خود را دارید می‌توانید با طی مراحل درج شده در بخش زیر این کار را انجام دهید. بدیهی است پیش از این کار می‌بایست با وارد کردن پسورد یا احراز هویت از طریق تاچ آیدی یا فیس آیدی وارد دستگاه خود شوید. برای غیر فعال کردن پسورد آیپد، مراحل زیر را دنبال کنید.

  1. به تنظیمات اصلی سیستم‌عامل آی او اس یا همان Settings بروید.
  2. وارد زیر شاخه Face ID & Passcode یا Touch ID & Passcode شوید.
  3. در قسمت پایین این زیر شاخه می‌توانید گزینه Turn Passcode Off را پیدا کنید و آن را خاموش کنید.
  4. برای خاموش کردن پسورد گزینه Turn Off را زده و پسورد را برای یک بار دیگر وارد کنید.
  5. با طی 4 مرحله‌ی فوق غیر فعال کردن پسورد آیپد شما با موفقیت انجام شده و دیگر نیازی به وارد شدن رمز جهت ورود به دستگاه نخواهید داشت.
آموزش غیر فعال کردن پسورد آیپد

نمایندگی تعمیر آیپد

نمایندگی تعمیر آیپد اپل ارائه‌دهنده تخصصی‌ترین سرویس‌های سخت افزاری و نرم افزاری مرتبط با این دستگاه به متقاضیان است. کاربران آیپدهای اپل می‌توانند در صورت مواجهه با هر گونه اشکال در دستگاه مورد استفاده‌شان به نمایندگی تعمیر آیپد اپل مراجعه کرده و سرویس‌های تخصصی مورد نیاز را دریافت نمایند. برخی از سرویس‌های مرتبط با تعمیر تبلت اپل که با حضور در این مرکز قابل دریافت است عبارتند از:

رفع مشکل روشن نشدن انواع آیپد iPad Pro/ iPad Mini/ iPad Air، تعمیر تخصصی برد اصلی آیپد، رفع مشکل خاموشی شدن ناگهانی آیپد، تعمیر و در صورت نیاز تعویض سوکت شارژ انواع آیپد، رفع ایرادات مربوط به شارژ نشدن آیپد، تعمیر بخش Wifi و عدم وصل شدن به شبکه iPad، تعمیر اسپیکر آیپد در مرکز تخصصی تعمیرات آیپد پرو، تعمیر آیپدهای Dead یا Break و … .