جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

شخصی‌سازی تاریخ و ساعت در مک

تاریخ و ساعت در مک یکی از مواردی است که کاربران را در زمان استفاده از کامپیوتر شخصی‌شان گمراه ساخته و با مشکل مواجه می‌سازد. از همین رو در این مقاله برآنیم تا اطلاعاتی هر چند اندک، در ارتباط با این قابلیت را با شما کاربران گرامی به اشتراک بگذاریم. اطلاع از شیوه شخصی‌سازی تاریخ و ساعت در مک که در این مقاله شرح داده شده است کمک می‌کند تا دردسرهای این قابلیت کمتر شده و کاربر دیگر مشکلی با این بخش نداشته باشد.

همانگونه که می‌دانید مک بوک های اپل، نظیر تمامی کامپیوترهای شخصی، می‌توانند زمان و تاریخ را هم به صورت بیست و چهار ساعته و هم به صورت دوازده ساعته نشان دهند. نمایش ساعت به صورت بیست و چهار ساعته برای برخی از کاربران بسیار ناخوشایند و گمراه کننده است و از طرف دیگر برخی از کاربران عنوان AM و PM را در نحوه نمایش دوازده ساعته گم می‌کنند. برای رفع این مشکل می‌توان از شخصی‌سازی تاریخ و ساعت در مک استفاده کرد. برای این کار می‌توان از آموزش ارائه شده در بخش زیر استفاده کرد.

آموزش شخصی‌سازی تاریخ و زمان در مک

علت شخصی‌سازی تاریخ و ساعت در مک

در ارتباط با نحوه‌ی نمایش تاریخ، کشورهای غربی معمولاً ابتدا ماه را نوشته و پس از آن روز و سال را می‌نویسند. عدم آشنایی کاربران ایرانی با این شیوه‌ی نوشتن تاریخ معمولا زمینه‌ساز اشتباهاتی برای کاربران می‌گردد. همانگونه که می‌دانید، کاربران ایرانی همانند بسیاری از کشورهای دیگر تاریخ را به ترتیب روز، ماه و سال می‌خوانند که این مسئله در کامپیوترهای مبتنی بر مک او اس ممکن است باعث ایجاد مشکلات مختلف نیز می‌شود.

خوشبختانه در تمامی کامپیوترهای شخصی از جمله مک بوک های اپل، برای آن گروه از کاربرانی که علاقه‌ای به این شکل از تاریخ ندارند، این امکان وجود دارد که تاریخ و ساعت را بنابر خواست و سلیقه خود شخصی‌سازی کنند. شخصی‌سازی تاریخ و ساعت در مک با یک تغییر کوچک در بخش تنظیمات سیستم عامل مک او اس امکان‌پذیر است. کاربران می‌توانند با دستکاری تنظیمات مرتبط با این بخش، تاریخ و زمان نشان داده شده در سیستم عامل را به طور کامل شخصی‌سازی کنند تا دیگر با مشکلات ذکر شده مواجه نشوند.

آیا می دانید : چطور در سیستم های مک اسکرین شات بگیریم؟

آموزش شخصی‌سازی تاریخ و زمان در مک

برای شخصی‌سازی تاریخ و ساعت در مک کافی است تا روش درج شده در بخش زیر را دنبال نمایید. خوشبختانه روش انجام این کار بسیار آسان است و برای تغییر و شخصی‌سازی نحوه نمایش ساعت و تاریخ کافی است موارد زیر را در سیستم عامل دستگاه انجام دهید تا دیگر با اشتباه‌های متعدد مواجه نشوید.

  1. در اولین مرحله برای شروع شخصی‌سازی تاریخ و ساعت در مک می‌بایست منوی اپل را در بخش بالا سمت چپ را باز کنید.
  2. در این منو، وارد بخش تنظیمات اصلی سیستم عامل یا همان System Preferences شوید.
  3. در این بخش وارد زیر شاخه Language & Region برای بررسی تاریخ و زمان شوید و در قدم بعدی گزینه Advanced را بزنید
  4. پس از این کار در قسمت بالای پنجره‌ی به نمایش درآمده کار شخصی‌سازی تاریخ و ساعت در مک را انجام دهید. در این بخش می‌توانید ساعت و تاریخ را بر اساس آنچه مورد تشخیص خودتان است تغییر و شخصی‌سازی کنید. با این کار ساعت و تاریخ بنابر دلخواه شما تنظیم می‌شود.
آموزش شخصی‌سازی تاریخ و زمان در مک

نمایندگی تعمیرات مک بوک

نمایندگی تعمیرات مک بوک ارائه دهنده تخصصی‌ترین سرویس های بهسازی، ترمیم، تعویض و تعمیرات مک بوک به متقاضیان است. دارندگان انواع مک بوک اپل می توانند با مراجعه به این مرکز تخصصی ترین سرویس های سخت افزاری و نرم افزاری این محصول را دریافت نمایند.

مجموعۀ ما در نمایندگی تعمیرات مک بوک کادری متخصص و کارآمد از برترین تعمیرکاران این حوزه را به همکاری فراخوانده تا شما هموطنان گرامی با یک بار مراجعه به این مرکز، بتوانید هرگونه عیب و نقص ایجاد شده در دستگاه خود را تعمیر و رفع کنید و از مراجعه به مراکز دیگر بی‌ نیاز شوید. بهره مندی کارشناسان این مجموعه از پیشرفته‌ترین تجهیزات عیب‌یابی و تعمیر سبب گشته تا تخصصی ترین مراحل عیب یابی در این مرکز انجام گشته و برترین راهکارهای تعمیر بر روی دستگاه های مک بوک پیاده گردند.