جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

علت برعکس بستن اپل واچ روی دست چیست؟

برعکس بستن اپل واچ، عادت بسیاری از کاربران این گجت جذاب و دوست داشتنی است. افراد زیادی ساعت هوشمند اپل را وارونه روی مچ دست خود می بندند؛ به این معنی که جای بالا و پایین ساعت عوض می شود. در حالت عادی، کلیدهای کنترل و تنظیم ساعت در سمت راست آن قرار می گیرند. اما در حالت برعکس بستن ساعت، کلیدها در سمت چپ آن قرار می گیرند.

اما دلایلی وجود دارند که برعکس بستن اپل واچ را تایید می کنند. در ادامه به شما می گوییم که چرا بهتر است ساعت هوشمند اپل خود را به صورت وارونه روی دستتان ببندید و با این کار، به چه امکاناتی دسترسی خواهید داشت. البته شما می توانید برای دریافت راهنمایی و مشاوره رایگان با نمایندگی تعمیر اپل واچ در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

علت برعکس بستن اپل واچ روی دست چیست؟

برعکس بستن اپل واچ برای غیرفعال کردن سیری

یکی از چالش هایی که برخی از کاربران ساعت های هوشمند apple دارند، کارهایی است که سیری به صورت ناگهانی و بدون دستور قبلی انجام می دهد. به عنوان مثال، ممکن است وقتی درحال انجام دادن کاری هستید، عبارتی را به کار ببرید که موجب فعال شدن دستیار هوشمند شود؛ درحالی که مخاطب شما ابدا سیری نبوده است. با برعکس بستن اپل واچ، دستیار گوش به فرمان شما بی دلیل بیدار نمی شود و تنها وقتی که مستقیما او را صدا بزنید، فرمان های شما را اجرا می کند.

وارونه بستن اپل واچ برای کار کردن با کلیدها

یکی دیگر از دلایل و البته مزایای برعکس بستن اپل واچ، این است که راحت تر با کلیدها کار کنید. به صورت پیش فرض، کلیدهای کنترل اپل واچ در سمت راست آن تعبیه شده اند و باید با انگشت اشاره با آنها کار کنید. اما در بلندمدت یا زمانی که عجله دارید، ممکن است کار کردن با کلیدها کمی چالش برانگیز باشد.

با وارونه بستن ساعت، می توانید از انگشت شست خود برای فشار دادن دکمه ها استفاده کرده و عملیات تاچ اپل واچ روی صفحه ساعت را نیز با انگشت اشاره انجام دهید؛ به این ترتیب هم کاربری ساده تر است و هم سرعت کار کردن با ساعت افزایش پیدا می کند.

آیا می دانید: چطور ایرپاد را به اپل واچ وصل کنیم؟

استفاده بهتر از دکمه چرخان و اسکرول اپل واچ

برعکس بستن اپل واچ به شما این امکان را می دهد که راحت تر و سریع تر با دکمه چرخان ساعت کار کردن و اسکرول را بهتر انجام دهید. انگشت شست نه تنها برای فشردن دکمه هایی مانند تاج دیجیتال بهتر است، بلکه استفاده از قابلیت اسکرول را نیز ساده تر و سریع تر می کند. اگر تا به حال سعی کرده باشید از انگشت اشاره خود استفاده کنید تا آن چرخنده کوچک اسکرول را بچرخانید، پس می دانید که راحتتر است که برای انجام این کار از شست خود استفاده کنید.

برعکس بستن ساعت هوشمند اپل برای کیفیت صدای بهتر

با برعکس بستن اپل واچ، صدای ساعت با کیفیت بیشتر و بهتری به گوش شما می رسد. اسمارت واچ های این شرکت، یک میکروفن بسیار کوچک دارند که امکان مکالمه را برای کاربران فراهم می کنند. با وارونه بستن ساعت، میکروفن سمت دهان شما قرار می گیرد و مکالمه راحت تر خواهد شد.