جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

گرم شدن بیش از حد iPhone

ما چندین شرایط را شناسایی کرده‌ایم که می‌توانند باعث گرم شدن بیش از حد iPhone شوند. این دستگاه ها ممکن است در ایام اولیه عرضه پس از تنظیم دستگاه یا بازیابی یا افزایش فعالیت‌ های پس‌زمینه گرم تر به نظر برسد. یکی از عوامل این افزایش دما، بازیابی از پشتیبان گیری یا تنظیم دستگاه به عنوان یک دستگاه جدید است. پس از ارتقاء دادن iPhone خود به یک نسخه جدید از iOS مانند iOS 17، در ابتدا ممکن است دستگاه کند و داغ شود. مشکل دیگر مربوط به بروزرسانی‌های اخیر نرم‌افزارهای شخص ثالث است که باعث بارگذاری بیش از حد بر روی سیستم می‌شوند. اپل در حال همکاری با توسعه‌دهندگان این نرم‌افزارها برای ارائه راه ‌حل‌هایی است که بتواند این ایراد پیش آمده را برطرف کند. در ادامه این خبر از نمایندگی اپل با ما همراه باشید.

مزایای آیفون 15 و مشکلات داغ شدن از زبان اپل

عوامل اصلی داغی زیاد iphone15

 به نظر می‌آید که برنامه‌های معروفی مانند Instagram و Uber از میان عوامل اصلی این مشکل هستند. برنامه‌های با گرافیک بالا نیز باعث افزایش دما می‌شوند. مشکل افزایش دما به نظر نمی‌آید که خطری ایجاد کند، زیرا همه دستگاه‌ های iPhone از محافظت‌ های داخلی برای کنترل دما استفاده می‌کنند. و اگر دما از حداکثر تعیین شده بیشتر شود، یک صفحه هشدار دما به کاربر نمایش داده می‌شود که می‌گوید: “آیفون باید سرد شود تا بتوانید از آن استفاده کنید. اگر آیفون شما در تابستان تحت تأثیر تابش مستقیم نور خورشید قرار گرفته باشد، ممکن است این صفحه را دیده باشید برخی از افراد تنها در هنگام شارژ کردن آیفون‌هایشان افزایش دما را تجربه کرده اند و برخی اذعان داشته اند که گوشی‌هایشان در طول روز گرما تولید میکنند.

عوامل اصلی داغی زیاد iphone15

 بعضی از افراد این موضوع را به شارژرهای USB-C ارزان قیمت، به ویژه اندرویدی، نسبت دادند. به نظر نمی‌آید که این ممکن باشد زیرا بیشتر شارژرهای USB-C امروزی از پروتکل توان USB (USB Power Delivery) استفاده می‌کنند که به دستگاه‌ها امکان استفاده ی توان مناسب را می‌دهد. استفاده از برنامه‌های مصرف‌کننده گرافیک یا پردازنده، از جمله برنامه‌های واقعیت افزوده و پخش ویدئو با کیفیت بالا، نیز باعث گرم شدن تلفن می‌شود. این شرایط به عنوان معمول تلقی می‌شوند و دستگاه شما پس از اتمام یا پس از پایان فعالیت به حالت عادی برمی‌گردد.