جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

دلیل تصویر نداشتن آی مک چیست؟

تصویر نداشتن آی مک در برخی از مواقع می تواند یک مشکل حاد باشد اما گاهی نیز این مشکل چندان جدی نبوده و با انجام برخی اقدامات ساده برطرف می شود. همانطور که می دانید در آی مک ها، بخش سخت افزاری با مانیتور ادغام شده و مجموعاً یک سیستم را تشکیل می دهند. این دستگاه نیز همانند سایر کامپیوترها از قطعات سخت افزاری مختلفی تشکیل شده که برخی از آن ها به نمایش تصاویر مرتبط هستند. همچون سایر کامپیوترهای همه کاره، در ارائه تصویر آی مک، قطعاتی نظیر ال سی دی ، گرافیک، مادربرد آی مک، فلت و برخی قطعات دیگر نقش دارند.

اپل در این محصول از صفحه نمایش هایی با رزولوشن بالا، ضخامت کم و کیفیت فوق العاده استفاده کرده است. به سختی می توان گفت تصویر نداشتن چنین سیستمی به صفحه نمایش آن مربوط است. با این حال همواره یکی از احتمالات می تواند خرابی ال سی دی باشد. با توجه به این موضوع در این مطلب قصد داریم به مهمترین دلایل قطع شدن تصویر در آی مک بپردازیم. پس اگر یکی از مهمترین سوألات شما این است که چرا آی مک تصویر ندارد؟ تا آخر با ما همراه باشید.

دلیل تصویر نداشتن آی مک چیست؟

چرا آی مک تصویر ندارد؟

همانطور که گفتیم تصویر نداشتن آی مک می تواند دلایل متعددی داشته باشد. یکی از این دلایل خرابی گرافیک آی مک است. گرافیک اصلی ترین بخش پردازنده تصویر در آی مک می باشد. این قطعه که به اختصار GPU خوانده می شود وظیفه تبدیل و یا آماده کردن اطلاعات دیجیتال برای نمایش در مانیتور است. گرافیک نقش مستقیمی بر تصاویر سیستم دارد. این قطعه با ایجاد طیفی از سیگنال ها، باعث به نمایش درآمدن پیکسل ها بر روی صفحه نمایش می شود. بنابراین خرابی گرافیک می تواند بیشترین سهم را در تصویر نداشتن آی مک داشته باشد. به این ترتیب نیاز است که برای تعمیر کارت گرافیک آی مک اقدام کرده و مشکل را در اسرع وقت حل کنید.

سوختن گرافیک و کنده شدن چیپ گرافیک از مهمترین اشکالات قابل تصور در گرافیک می باشد. دلیل دیگری که در قطع شدن تصویر آی مک تأثیرگذار است، خرابی یا پارگی فلت می باشد. فلت کابل انتقال دهنده تصویر از مادربرد به مانیتور است. در صورتی که این کابل پاره شده یا از جا کنده شود، قطعاً مانیتور تصویری نمایش نمی دهد. وجود اشکال در صفحه نمایش نیز مود دیگری است که در هنگام نبود تصویر در آی مک بررسی می شود. پنل یا ال سی دی، مهمترین بخشی است که تصاویر در آن به نمایش در می آیند. برای اطمینان از اینکه پنل خراب شده یا نه می توان آی مک را به مانیتور دیگری متصل کرد، در صورتی که تصویر نمایش داده شود، حتماً مشکل از صفحه نمایش یا کابل فلت خواهد بود.

رفع مشکل تصویر نداشتن آی مک

برای رفع مشکل باید ابتدا دلیل آن شناسایی شود. برای این کار توصیه می شود پس از بروز این مشکل از تعمیرکاران نمایندگی آی مک کمک بگیرید. آنان دستگاه را به دقت عیب یابی کرده و مشکل را شناسایی می کنند. به طور کلی برای رفع مشکل تصویر نداشتن آی مک اقدامات مختلفی انجام می گیرد. اولین قطعه ای که بررسی می شود گرافیک است. در مرکز تعمیرات آی مک، با استفاده از دستگاه های پیشرفته، تست های مخصوص گرافیک گرفته می شود.

اگر مشکل از این قسمت باشد، احتمالاً بخش GPU گرافیک تعویض می شود. موارد دیگری که بررسی می گردند فلت و صفحه نمایش است. از آنجا که تعمیرات پنل مانیتور می تواند هزینه زیادی در بر داشته باشد، کارشناسان ابتدا وضعیت فلت را بررسی کرده تا چنانچه دچار پارگی یا فرسودگی شده است آن را تعویض کنند. در آخر نیز سلامتی صفحه نمایش بررسی می گردد. در این زمینه توصیه می کنیم مقاله تعمیر صفحه نمایش آی مک را مطالعه فرمایید.

نمایندگی تعمیرات آی مک

نمایندگی تعمیرات اپل، تخصصی ترین خدمات را در زمینه تعمیر، ترمیم و ارتقای آی مک ارائه می دهد. این مرکز با تجهیز کارگاه ها و بخش های تخصصی خود به آخرین تکنولوژی های روز دنیا، تلاش دارد تمامی نیازهای کاربران را پاسخگو بوده و آنان را در هنگام مواجه با مشکل یاری نماید. متخصصان حاضر در این مجموعه سال ها تجربه تعمیر محصولات اپل را داشته و به خوبی با ساختار و عملکرد این محصولات آشنایی دارند. همین موضوع سبب شده تا تمامی دستگاه های پذیرش شده در این مرکز باکیفیت بالا تعمیر و ترمیم گردد و مشتریان با رضایتمندی دستگاه های خود را تحویل گیرند.