جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تبدیل سندهای Pages به فایل ورد در مک بوک

یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که کاربران مک بوک های اپل در حین کار با این دستگاه دارند، اختصاصی بودن فرمت فایل‌های ذخیره شده توسط اپلیکیشن‌های این شرکت‌ها است. این ویژگی البته در سایر دستگاه‌هایی که سیستم عامل آنها مبتنی بر آی او اس است نیز دیده می‌شود. بد نیست بدانید که کمپانی اپل برنامه‌های کاربردی دفتری خاص خود را طراحی و آماده عرضه کرده است.

این اپلیکیشن‌ها، همانگونه که می‌دانید تنها در دستگاه‌های قابل استفاده است که ساخت شرکت اپل هستند. این در حالی است که استفاده از فایل‌های استانداردتر و فرمت‌های قابل باز شدن در دستگاه‌های دیگر، برای کاربران جهت کاربری روزمره آسان‌تر و ساده‌تر است. اگر شما نیز با شیوه تبدیل سندهای Pages به فایل ورد در مک بوک آشنا نیستید می‌توانید با دنبال کردن مطالب درج شده در این مقاله شیوه انجام این کار را فرا بگیرید. در صورت نیاز به راهنمایی‌های بیشتر می‌توانید با کارشناسان ما در مرکز تعمیرات مک بوک  تماس بگیرید.

تبدیل سندهای Pages به فایل ورد در مک بوک

چند نکته درباره تبدیل سندهای Pages به فایل ورد در مک بوک

وضعیتی را درنظر بگیرید که در آن شما یک فایل سند را در Pages در مک بوک خود ایجاد کرده‌اید و حال در صدد هستید که این فایل را را برای کاربری دیگر که با دستگاه مبتنی بر اندروید، ویندوز یا لینوکس کار می‌کند، ارسال کنید. قطعاً فایل‌های سند ذخیره شده توسط دستگاه‌های اپل به صورت پیش‌فرض در دستگاه‌های دیگر قابل اجرا نیستند. همین ویژگی سبب می‌گردد تا این دو کاربر با چالش‌های متعددی جهت ارسال این فایل مواجه شوند و ناچار شوند زمان بسیاری را صرف این کار کنند.

برای این کار، کاربر مک بوک می‌بایست از فرمت‌های استاندارد نظیر Doc یا Docx یا ODT کمک بگیرید تا بتواند فایل مدنظر خود را برای کاربر دیگر ارسال کند. ضمن آنکه کاربر برای این کار می‌بایست حتما از دستگاه‌هایی استفاده کند که سیستم عامل آنها مبتنی بر سیستم عامل مک او اس استفاده کنید. در بخش‌های آتی روش تبدیل سندهای Pages به فایل ورد در مک بوک آموزش داده خواهد شد.

آموزش تبدیل سندهای Pages به فایل ورد در مک بوک

برای تبدیل سندهای Pages به فایل ورد در مک بوک کافی است تا مراحل درج شده در بخش زیر طی شود. خوشبختانه روش انجام این کار بسیار ساده است و با اندک تغییرات نرم افزاری در مک بوک به سرانجام می‌رسد. برای شروع کافی است فایل مورد نظر را با اپلیکیشن Pages باز کنید. در ادامه می‌بایست در نوار بالا، زیر شاخه File را انتخاب نمایید. در قسمت پایین این بخش گزینه Export To را جستجو کرده و آن را انتخاب نمایید.

در پایان کافی است تا گزینه Word را برگزینید. با انتخاب این گزینه فایل شما بر پایه فرمت ورد ذخیره خواهد شد.  تا فایل مورد نظر بر پایه فرمت ورد ذخیره شود. برای ذخیره فایل نیز می‌بایست مسیر و نام فایل مورد نظر خود را انتخاب نمایید. با این کار فایل انتخابی شما در پوشه و مسیری که شما انتخاب کرده‌اید ذخیره خواهد شد و در آن مکان در دسترس شما خواهد بود. با طی این مراحل تبدیل سندهای Pages به فایل ورد در مک بوک با موفقیت انجام می‌شود.

نمایندگی مک بوک اپل

نمایندگی مک بوک اپل تمامی تلاش و امکانات خویش را به کار بسته تا ارائه‌دهنده بالاترین سطح کیفی خدمات در دو حوزه فروش و تعمیر مک بوک های اپل به متقاضیان باشد.‌ این مرکز در تلاش است تا با همکاری نیروهای متخصص و مجرب، روز به‌روز خود را به استانداردهای جهانی این دو حوزه -یعنی فروش و تعمیرات MacBook اپل نزدیک‌تر سازد و بالاترین سطح کیفی خدمات را در زمینۀ فروش، تعمیر و سرویس‌های پس از آن به هموطنان گرامی ارائه نماید.

چیره‌دستی کارشناسان نمایندگی مک بوک Apple در کنار بهره‌مندی از به‌روزترین امکانات تعمیر و ابزارآلات ترمیم، زمینه‌ای فراهم کرده تا پویایی و کیفیت، دو ویژگی لاینفک خدمات ارائه شده در پارت های نمایندگی مک بوک اپل گردند.