جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری
  • خانه
  • مقالات
  • استفاده از cellular ایردراپ آی او اس 17 در نبود وای فای

استفاده از cellular ایردراپ آی او اس 17 در نبود وای فای

آی او اس 17 دارای یک آپشن ایردراپ جدید است که به شما این امکان را می دهد که انتقال در حال انجام را حتی وقتی که وای فای قطع می شود، از طریق اینترنت به پایان برسانید. این کار با استفاده از cellular ایردراپ آیفون ممکن است.

Ios17 به شما این اجازه را می دهد که اگر وای فای در دسترس شما نباشد، از شبکه تلفن همراه استفاده کنید. ایردراپ یکی از بهترین ویژگی های آی او اس است و طوری طراحی شده است که به دستگاه های اطراف اجازه این را می دهد که محتواهایی مانند عکس ها، صفحات وب، اسناد و مواردی از این قبیل را به صورت بی سیم ارسال و دریافت کنید. در ادامه این مقاله از نمایندگی اپل در مورد این امکان جدید صحبت خواهیم کرد.

استفاده از cellular ایردراپ آی او اس 17

cellular ایردراپ آی او اس 17 در نبود وای فای چگونه کار می کند؟

در حالی که ایردراپ از وای فای در دستگاه ها برای برقراری ارتباط مستقیم استفاده می کند، اما برای اطلاعات از نزدیک به بلوتوث متکی است. به عبارت دیگر، تا فاصله کمتر از 10 متری اش محدود به برد بلوتوث است.

با آی او اس 17 دارندگان iphone و iPad می توانند گزینه جدید Use Cellular Data را در Setting> General> Airedrop فعال کنند. انجام این کار باعث می شود ایردراپ به طور خودکار از داده های تلفن همراه آیفون شما در صورت در دسترس نبودن وای فای استفاده کند. این ویژگی در مک در وجود ندارد.

ایردراپ cellular چگونه کار می کند؟

اپل توضیح می دهد که ابتدا باید انتقال ایردراپ را از طریق وای فای شروع کنید تا در صورت قطع شدن اتصال وای فای در حین انتقال ایردراپ به تلفن همراه برگردد؛ به عبارت دیگر، در واقع شما نمی توانید ایردراپ را از طریق اینترنت بدون استفاده از وای فای شروع کنید.

این ویژگی برای تکمیل ارسال انتقال در حال انجام از طریق اینترنت طراحی شده است. در توضیحاتی که برای این ویژگی آمده است، چنین می خوانیم: وقتی وای فای در طول ایردراپ در دسترس نیست، شما به ارسال یا دریافت محتوا ادامه دهید.

بنابراین، اگر انتقال را از طریق ایردراپ شروع کنید و wi-fi تا پایان کارتان در دسترس نباشد یا اینکه از محدوده وای فای دور شوید، این ویژگی باعث می شود که انتقال داده شما بدون وقفه در تلفن همراه شما انجام شود.

آیا ایردراپ Cellular ایمن است؟ آیا کیفیت را کاهش می دهد؟

شما چه از وای فای استفاده کنید و چه از دیتای Cellular، ایردراپ از رمزگذاری end-to-end استفاده می کند؛ بنابراین هیچ کس، حتی اپل نمی تواند آنچه را که منتقل می شود رمزگشایی کند. اپل می گوید که ایردراپ به ارسال محتوایی مانند تصویر با کیفیت کامل از طریق اینترنت ادامه خواهد داد.

برای آن که موضوع برای تان واضح تر باشد، باید بگوییم که این ویژگی مستلزم آن است که هم دستگاه شما و هم دستگاه گیرنده به iCould وارد شود. این گزینه به طور پیش فرض خاموش است تا از کاربران بی تجربه در برابر هزینه های اضافی Cellular data محافظت کند.

ارسال فایل باcellular ایردراپ

NameDrop نیز اکنون در دسترس است

آی او اس 17 سایر پیشرفت های AirDrop را نیز ارائه می کند به طوری که وقتی دو دستگاه به هم نزدیک می شوند، اشتراک گذاری تماس را شروع می کنند.

NameDrop آیفون

وقتی شما شروع می کنید، NameDrop یک افکت انیمیشن زیبا نشان می دهد، به طوری که پوسترهای تماس فول اسکرین در هر دو دستگاه ظاهر می شود. در اینجا لازم است یادآوری کنیم که اگر قبلا سیستم تماس و پیام رسان خود را ارتقا نداده اید، پوستر تماس خود را تنظیم کنید.

همچنین می توانید این انتقال خودکار ایردراپ را با غیر فعال کردن گزینه Bringing Devices Together در تنظیمات ایردراپ غیرفعال کنید.