جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

معرفی بهترین آنتی ویروس ها برای مک

بهترین آنتی ویروس های مک، مجموعه ای از برنامه ضد بدافزار هستند که با سیستم عامل لپ تاپ ها و کامپیوترهای اپل، سازگاری کامل دارند. شرکت های زیادی برنامه های آنتی ویروس را عرضه می کنند؛ اما تنها برخی از آنها کیفیت و کارایی لازم را برای شناسایی ویروس ها و از بین بردن آنها دارند. البته دستگاه هایی از مک او اس پشتیبانی می کنند، دارای یک آنتی ویروس داخلی هستند که سیستم را اسکن می کند.

اما برنامه های ضد بدافزار ثانویه هم قابلیت های جالبی را ارائه می دهند و به همین دلیل شناختن آنها خالی از لطف نیست. برای آشنایی با بهترین آنتی ویروس های مک ادامه مطلب را دنبال کنید؛ در صورت نیاز به دریافت راهنمایی یا خدمات تخصصی تر هم می توانید با نمایندگی اپل در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید تا کارشناسان ما به شما مشاوره رایگان ارائه دهند.

بهترین آنتی ویروس ها برای مک

بهترین آنتی ویروس های مک در یک نگاه

بسیاری از آنتی ویروس هایی که در ویندوز استفاده می شوند، با مک هم سازگاری دارند و در این سیستم عامل هم قابل استفاده هستند. با این حال برنامه های اختصاصی هم برای دستگاه های apple وجود دارند. کارشناسان تعمیر مک بوک تعدادی از برنامه های ضد ویروس را برای کاربران این دستگاه ها توصیه می کنند که امنیت و کارایی به مراتب بیشتری در مقایسه با بقیه دارند. 

به عنوان به عنوان یکی از بهترین آنتی ویروس های مک می توان به بیت دیفندر، Avast Security، ترند میکرو، Webroot SecureAnywhere، F-Secure Safe، Intego Mac Internet Security X9، کلاریو، ClamXav، اینتگو، TotalAV و Sophos Home Premium اشاره کرد. در ادامه ویژگی ها و امکانات هریک از این برنامه ها را بیشتر و دقیق تر بررسی می کنیم.

آنتی ویروس بیت دیفندر برای مک

بدون شک یکی از بهترین آنتی ویروس های مک، Bitdefender  است؛ البته نسخه ای که به صورت ویژه برای مک طراحی شده است. این برنامه از تمام فعالیت های مرتبط با مرور، از جمله خرید آنلاین و بانکداری محافظت کرده و محتوای نامناسب و ناایمن را نیز به خوبی فیلتر می کند. کافی است محافظت این اپ را فعال کنید تا برنامه قبل از شما، لینک های مخرب را بررسی کند. دقت کنید که این برنامه رایگان نیست و برای دسترسی به تمامی قابلیت های آن حتما باید هزینه پرداخت کنید.

آنتی ویروس بیت دیفندر برای مک

 Avast Security  (نسخه مک)

به عنوان یکی دیگر از بهترین آنتی ویروس های مک، باید به Avast Security Antivirus  اشاره کنیم. محافظت از بدافزار، اسکنر امنیت شبکه و جلوگیری از فیشینگ، تنها بخشی از ویژگی های کاربردی این اپ هستند که نمی توان آنها را نادیده گرفت. بد نیست بدانید که  Avast Security  رایگان است و فایل نصبی آن حدود 2 گیگابایت فضای هارد دیسک مک بوک را اشغال می کند.

رابط کاربری این برنامه بسیار ساده است و به راحتی می توانید با آن کار کنید. البته باید بدانید که این آنتی ویروس، تبلیغات زیادی دارد و مدام آپدیت می شود. از طرفی عملیات اسکن در این اپ طولانی است و پشتیبانی نستبا ضعیفی هم به مشتریان ارائه می دهد.

Avast Security (نسخه مک)

آنتی ویروس ترند میکرو برای مک

در ادامه معرفی بهترین آنتی ویروس های مک، باید در مورد ترند میکرو هم صحبت کنیم. Trend Micro یک شرکت جهانی متخصص در امنیت داده ها و امنیت سایبری است و آنتی ویروسی که برای مک عرضه کرده است، در برابر جدیدترین حملات هم از سیستم محافظت می کند.

این برنامه سیستم را به صورت کامل اسکن کرده و محافظت بسیار خوبی از فیشینگ ارائه می دهد. محافظت در برابر باج افزار، امنیت پوشه، محافظت در برابر نرم افزارهای جاسوسی و کنترل والدین، مهم ترین مزایای این برنامه هستند.

برای پاک کردن تمام اطلاعات مک بوک این مطلب را بخوانید.

آنتی ویروس Webroot SecureAnywhere

Webroot SecureAnywhere  هم یکی از بهترین آنتی ویروس های مک است که از سیستم شما در مقابل سرقت هویت و ویروس ها محافظت می کند. به عنوان برخی از مهم ترین ویژگی های این برنامه می توان به اسکن دستگاه و شناسایی ویروس، شناسایی بدافزار و تروجان و سپرهای مختلف اشاره کرد که حتی در هنگام مرور آفلاین هم عمل می کنند. این اپلیکیشن همچنین می تواند حملات فیشینگ، کیلاگرها، ویروس ها، باج افزارها، کریپ جکرها، ابزارهای تبلیغاتی مزاحم و جاسوس افزارها نیز شناسایی کند.

آنتی ویروس Webroot SecureAnywhere

آنتی ویروس F-Secure Safe

در فهرست بهترین آنتی ویروس های مک، برنامه ای به نام F-Secure Safe هم به چشم می خورد که محافظت فوق العاده بالایی در مقابل فیشینگ دارد. این برنامه برای دستگاه های Windows، macOS، Android  و iOS کاربرد دارد و می توانید از نسخه های مختلف آن در کامپیوتر یا گوشی خود استفاده کنید. کنترل والدین، محافظت عالی در برابر فیشینگ و اسکن کامل سریع هم مهم ترین ویژگی های این برنامه به شمار می روند که ارزش استفاده از آن را چند برابر کرده اند.

آنتی ویروس Intego Mac Internet Security X9

به عنوان آخرین گزینه از لیست بهترین آنتی ویروس های مک، باید به Intego Mac Internet Security X9 اشاره کنیم. این برنامه به دلیل برخورداری از ویژگی اسکن سریع مشهور شده و محافظت بسیار خوبی را در برابر بدافزارها ارائه می دهد.

همچنین اسکن در این برنامه زمان بندی دارد و می توانید آن را مطابق سلیقه خود تنظیم کنید. این آنتی ویروس رایگان نیست و برای استفاده از قابلیت های مختلف آن باید هزینه مربوطه را پرداخت کنید.

آنتی ویروس Intego Mac Internet Security X9