جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر سوکت شارژ موبایل اپل

تعمیر سوکت شارژ موبایل اپل، در نمایندگی اپل مرکز سخت افزار ایران به شکل تخصصی و با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات انجام می شود. گاهی شارژ نشدن گوشی ناشی از خرابی سوکت شارژ است و با تعمیر این بخش، مشکلات شارژ هم برطرف می شوند.

برای لایتنینگ پورت یا سوکت شارژ، روش های مختلفی وجود دارد که تعمیرکار با توجه به نوع و میزان آسیب دیدگی این بخش، یکی از آنها را انتخاب و اجرا می کند. در ادامه جزئیات بیشتری را در مورد تعمیر سوکت شارژ موبایل اپل بررسی می کنیم. چنانچه نیاز به خدمات تخصصی تعمیر شارژ آیفون داشتید، با نمایندگی تعمیرات گوشی اپل تماس بگیرید؛ کارشناسان این مرکز به شما مشاوره رایگان می دهند تا مشکل را حل کنید.

تعمیر سوکت شارژ موبایل اپل

دلایل خرابی پورت شارژ گوشی اپل

پورت یا سوکت شارژ گوشی اپل، بخش ظریفی است که به دلایل مختلفی آسیب دیده و عملیات شارژ شدن دستگاه را با مشکل مواجه می کند. عواملی همچون استفاده بیش از حد، قطع و وصل کردن های مداوم، نفوذ گرد و غبار، شکستن این بخش و نفوذ رطوبت به آن، سوکت را دچار ایراد می کنند تا مانع از شارژ شدن گوشی شود. در این شرایط اتصال گوشی به دستگاه های دیگر (مک بوک و …) هم با مشکل مواجه خواهد شد. با تعمیر پورت شارژ موبایل اپل می توان این مشکلات را برطرف کرد.

هزینه تعمیر سوکت شارژ آیفون

برای برآورد قیمت تعمیر پورت شارژ گوشی اپل، باید این بخش توسط تعمیرکار بررسی و عیب یابی شود. اگر سوکت با کمی دستکاری قابل تعمیر باشد، هزینه چندان بالایی برای تعمیر آن لازم نیست. اما اگر سوکت شارژ گوشی کاملا از کار افتاده و نیاز به تعویض داشته باشد، طبیعتا هزینه بیشتر خواهد شد.

در مجموع می توان گفت که هزینه تعمیر سوکت شارژ موبایل اپل چندان بالا نیست. با این حال کارشناسان تعمیرات موبایل در نمایندگی apple مرکز سخت افزار ایران، اول هزینه را براورد کرده و به شما اعلام می کنند. البته مبلغ اعلام شده تقریبی است و امکان تغییر آن در پایان کار وجود دارد.

نحوه تعمیر سوکت شارژ گوشی اپل  

پیش از تعمیر سوکت شارژ موبایل اپل، بهتر است دستگاه را با یک شارژر دیگر هم شارژ کنید تا مطمئن شوید که ایراد از پورت است. همچنین گوشی را با یک کابل دیگر به رایانه وصل کنید؛ اگر بازهم در سیستم شناسایی نشد، یعنی پورت شارژ آسیب دیده و باید آن را تعمیر کنید. روال کار به این صورت است که اول این بخش تمیز می شود.

اگر پین ها کوتاه شده باشند، تکنیسن آنها را با استفاده از انبردست بالا کشیده و به حالت اولیه باز می گرداند. ترمیم و اصلاح وضعیت کابل های میکرو usb کانکتور هم به رفع مشکل کمک می کند. اگر مشکل شارژ نشدن آیفون با هیچ کدام از این روش ها برطرف نشد، یعنی امکان تعمیر سوکت شارژ موبایل apple وجود ندارد. در این شرایط همکاران ما اقدام به تعویض سوکت کرده و ضمن استفاده از یک سوکت اورجینال، مشکل را برطرف می کنند.

تعویض سوکت شارژ موبایل apple

علی رغم تلاش کارشناسان تعمیر آیفون، گاهی امکان تعمیر سوکت شارژ موبایل اپل وجود ندارد. در این صورت این بخش تعویض می شود تا گوشی بدون ایراد و اختلال شارژ شود. برای این کار اول پیچ های زیر گوشی باز شده و پنل فوقانی جدا می شود. پس از باز کردن پیچ های براکت باتری و نمایشگر، کانکتور باتری و دیگر قطعات از روی برد جدا می شود.

حتی اسپیکر و کانکتور آنتن هم باید باز شوند و پس از آن، متعلقات شیار سیم کارت از گوشی جدا می شوند. پس از باز کردن تمامی بخش های مورد نیاز، سوکت آسیب دیده باز شده و سوکت جدید، جایگزین آن می شود. در نهایت تعمیرکار تمامی اجزای باز شده را مطابق قبل می بندد و پورت شارژ را چک می کند.

فیلم آموزش تعمیر سوکت شارژ موبایل اپل

شارژ نشدن آیفون دلیل های مختلفی می‌تواند داشته باشد و استفاده از شارژرهای بی کیفیت و تقلبی نیز از دیگر دلیل های خراب شدن سوکت شارژ است که موجب می‌شود به تعمیر سوکت شارژ موبایل اپل نیاز پیدا کنیم. در صورتی که به هر دلیلی در کارکرد گوشی اپل خود دچار مشکل شده‌اید، این ویدیوی آموزشی را تا انتها دنبال کنید