جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری
  • خانه
  • اخبار
  • افزایش فروش کامپیوتر مک در سه ماهه پایانی سال 2020

افزایش فروش کامپیوتر مک در سه ماهه پایانی سال 2020

بر اساس آماری که از  IDCو9To5Mac  منتشر شده است، افزایش فروش کامپیوتر مک در سه ماهه پایانی سال میلادی گذشته یعنی سال 2020 به 49 درصد رسیده است. بر اساس این آمار کمپانی اپل در رتبه چهارم جهانی از نظر فروش رایانه های شخصی قرار گرفته است؛ به گونه ای که دیگر کمپانی های تولید کننده کامپیوتر و لپ تاپ از لنوو گرفته تا اچ پی و دل قبل از غول دنیای فناوری به ترتیب توانسته اند رتبه های اول، دوم و سوم را در فروش کامپیوتر در ماه های پایانی سال 2020 به خود اختصاص دهند.

سال 2010؛ آخرین باری که کمپانی اپل با چنین افزایش فروشی مواجه شده بود

جالب است بدانید بر اساس گزارشاتی که IHC از افزایش فروش کامپیوتر مک در ماه های پایانی سال 2020 منتشر کرده است، آخرین باری که کمپانی اپل چنین رشد چشم گیری را در فروش کامپیوترهای مک خود تجربه کرده است به سال ۲۰۱۰ باز می ‌گردد. می توان گفت که یکی از مهم ترین دلایلی که موجب شده است کمپانی اپل چنین افزایش فروشی را در حوزه کامپیوترهای مک تجربه کند، همه ‌گیری ویروس کرونا و همچنین افزایش دورکاری کارمندان شرکت ها می باشد که موجب شده است که تقاضا برای خرید رایانه‌ شخصی به صورت چشم گیری افزایش پیدا کند.

IDC معتقد است که افزایش فروش کامپیوتر مک همچنان ادامه خواهد داشت و در این خصوص گفته است:

” همه گیری ویروس کرونا و افزایش دورکاری کارمندان در این مدت موجب شده است که تقاضا برای خرید رایانه شخصی به صورت چشم گیری افزایش پیدا کند؛ به همین دلیل پیش بینی می شود که افزایش فروش کامپیوترهای شخصی همچنان ادامه داشته باشد. از نظر پنج تولید ‌کننده برتر رایانه، اپل پس از لنوو، اچ  ‌پی و دل در رتبه‌ چهارم قرار گرفته است. با این‌حال، فروش کامپیوتر مک با ۴۹ درصد رشد، بهترین عملکرد را داشته و تقریبا دو برابر میانگین صنعت، رشد کرده است. اپل ۷٫۳ میلیون دستگاه مک فروخته است که موجب شده سهم بازار جهانی ‌اش از ۶٫۸ درصد به ۸ درصد افزایش یابد. “

[vc_single_image image=”29882″ size=”full” align=”center”]

گزارش مالی سه ماهه پایانی 2020 اپل در 27 ژانویه منتشر خواهد شد

IDC  تخمین زده است که اپل ۲۳٫۱ میلیون کامپیوتر مک در سال میلادی گذشته روانه‌ بازار کرده و همین مسئله موجب شده است که بالغ بر ۷٫۶ درصد سهم بازار را به خود اختصاص دهد؛ البته این آمار فقط در حد تخمین هستند و امکان دارد با نتایج واقعی متفاوت باشند. از آن جایی که قرار است اپل در تاریخ ۲۷ ژانویه ۲۰۲۱ (۸ بهمن ۱۳۹۹) گزارش مالی سه ‌ماهه‌ پایانی سال 2020 را ارائه دهد، باید منتظر بمانیم تا اطلاعات موثق ‌تری نصیبمان شود و آمار دقیقی از افزایش فروش کامپیوتر مک در ماه های پایانی 2020 به دست آوریم.

گزارشات شرکت کندلیس و گاتنر نیز نشان دهنده افزایش فروش کامپیوتر مک است

البته IDC تنها شرکتی نبوده است که دست به کار شده و در زمینه افزایش فروش کامپیوتر مک، گزارشاتی را ارائه داده است؛ بلکه یکی دیگر از شرکت ‌های تحقیقاتی به نام کندلیس نیز دست به کار شده است و گزارشاتی را در این زمینه ارائه داده است؛ منتهی داده های تحقیقاتی این شرکت تقریبا مشابه شرکت IDC است؛ به گونه ای که شرکت کندلیس تخمین زده است که کل بازار کامپیوتر در سه ‌ماهه‌ی چهارم ۲۰۲۰ در حدود ۲۵ درصد رشد داشته است و غول دنیای فناوری رشد ۴۵ درصدی برای این دوره به خود اختصاص داده است. این گزارش نشان می ‌دهد اپل با عرضه‌ ۷٫۱ میلیون کامپیوتر مک، هشت درصد از سهم بازار را در سه ماه پایانی سال میلادی گذشته را تصاحب کرده است.

تحقیقات گاتنر نیز نشان می دهد که لنوو با فروش ۲۱٫۵ میلیون رایانه شخصی و پس از آن اچ‌پی، با فروش ۱۵٫۷ میلیون رایانه، به ترتیب رتبه‌های اول و دوم پرفروش ‌های بازار جهانی را به خود اختصاص داده ‌اند. بر اساس گزارش مورد بحث، اچ ‌پی تنها فروشنده‌ ای محسوب می ‌شود که در مقایسه با سه ‌ماهه‌ی قبلی اندکی افت فروش تجربه کرده است. دل با فروش ۱۳٫۲ میلیون رایانه سومین فروشنده‌ برتر به حساب می آید. ایسر و ایسوس نیز به ترتیب با فروش ۴٫۷ و ۴٫۶ میلیون رایانه سال ۲۰۲۰ را به پایان رسانده‌ اند. بر اساس این گزارش به ‌طور کلی، ۷۹٫۴ میلیون رایانه شخصی در سه‌ ماهه‌ی چهارم سال ۲۰۲۰ روانه‌ بازار شده است که نسبت به سه ‌ماهه‌ چهارم سال ۲۰۱۹،  ۱۰٫۷ درصد افزایش داشته است.

اپل چهارمین فروشنده برتر کامپیوتر شخصی در ایالات متحده آمریکا

علاوه بر این در آمریکا، اپل با فروش ۲٫۷ میلیون رایانه شخصی چهارمین فروشنده برتر بوده و در مجموع، ۳۲ درصد رشد داشته است. مایکروسافت، لنوو، دل و اچ‌ پی نیز رشد چشمگیری در محموله‌ هایشان تجربه کرده ‌اند و شواهد حاکی از آن است که در کل سال ۲۰۲۰، کوپرتینویی ‌ها حدود ۲۲٫۵ میلیون کامپیوتر مک را در سراسر جهان حمل کرده ‌اند؛ این در حالی است که اپل در بازه‌ زمانی مشابه سال تنها ۱۸٫۳ میلیون مک عرضه کرده بود؛ بدین معنی که ۲۲٫۵ درصد رشد سالیانه تجربه کرده است.