جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

خاموش کردن آی مک از طریق ترمینال

آی مک های اپل را معمولاً می‌توان از طریق منوی موجود در سمت چپ، خاموش کرد. این روش، روش معمولِ خاموش کردن آی مک است. اما روش دیگری نیز برای خاموش کردن آی مک وجود دارد که عمدتاً توسط کاربران حرفه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روش، خاموش کردن آی مک از طریق ترمینال است. برخی از کاربران حرفه‌ای، خاموش کردنِ آی مک خود را از طریق دستورات خطی انجام می‌دهند تا از این طریق بتوانند تغییراتی خاص را اعمال کنند.

این گروه از کاربران معمولاً برای خاموش کردن آی مک از طریق ترمینال با دسترسی ادمین اقدام می‌کنند، آن هم در شرایطی که کامپیوتر تنها با یک کاربر لاگین شده است. همانگونه که می‌دانید برخی کارهای مرتبط با آی مک، نظیر بررسی مشکلات نرم افزاری و نیز خاموش کردن کامل دستگاه بدون ذخیره اطلاعات مربوط به اپلیکیشن‌های باز شده، به صورت عادی و با روش‌های مرسوم امکان‌پذیر نیست و مستلزم خاموش کردن با دستور متنی – یا همان خاموش کردن آی مک از طریق ترمینال- هستند.

خاموش کردن آی مک از طریق ترمینال

نکته‌ای مهم درباره خاموش کردن آی مک از طریق ترمینال

پیش از فعال کردن گزینه خاموش کردن آی مک از طریق ترمینال به این نکته توجه داشته باشید که کامپیوترهای مک پس از دریافت دستورهای متنی یاد شده، به صورت لحظه‌ای خاموش می‌شوند و هیچ اخطار یا پیامی را به کاربر نشان نمی‌دهند. ضمن آنکه، هیچ پیامی برای ذخیره کردن اطلاعات در اپلیکیشن‌ها به کاربر نشان داده نمی‌شود و پس از وارد کردن دستور، کامپیوتر به صورت ناگهانی خاموش می‌شود. از همین رو توصیه می‌شود پیش از خاموش کردن آی مک از طریق ترمینال، تمامی اپلیکیشن‌های فعال بسته شوند. ضمن آنکه از محتوای درون آن‌ها بکاپ تهیه شود تا در صورت بروز اشکال، نسخه‌ای از آنها در دسترس باشد.

آموزش خاموش کردن ای مک از طریق ترمینال

1. برای شروع ترمینال را با دسترسی ادمین باز کنید و دستور روبرو را برای شرایط خاص وارد کنید: sudo shutdown -h now.

2. با وارد کردن دستور فوق، آی مک به صورت ناگهانی و در همان لحظه خاموش می‌شود.

3. با وارد کردن دستور sudo shutdown -h +30، آی مک پس از 30 ثانیه خاموش می‌شود. با وارد کردن این دستور، می‌توان مدت زمان دیگری را برای خاموش شدن دستگاه تعیین کرد.

4. علاوه بر این، شما می‌توانید از دستور halt نیز برای خاموش کردن لحظه‌ای دستگاه استفاده کنید؛ sudo halt.

نمایندگی تعمیرات آی مک

نکته قابل ذکر در زمینه تعمیرات آی مک اپل آن است که در حال حاضر به دلیل تغییرات مداوم این دستگاه‌ و ورود مدل‌هایی نوین در فاصله زمانی اندک، نمی‌توان با دانش سال‌های پیش نسبت به تعمیر آن‌ها اقدام کرد زیرا دانش و فناوری به ‌کار رفته در آن‌ همواره در حال تغییر و پیــشرفت است، از همین‌رو کارشناسانی نیز که در زمینه تعمیرات آی مک اپل فعال هستند می‌بایست به شکلی مداوم و پایدار دانش فنی خود را ارتقاء بخشیده و همواره در دوره‌های فنی-تخصصی جهت به‌روز رسانی دانش خود حضور یابند.

مرکز تعمیرات آی مک اپل، با بهره‌‌مندی از پیشرفته‌ترین ابزارآلات تعمیر و با همکاری جمعی از مهندسان و کارشناسان این حوزه، فضایی ایجاد نموده که در آن می‌توان غالب اختلالات ایجاد شده در این دستگاه را رفع و برطرف نمود. اين شركت به یُمن بهره‌مندی از تخصص، مهارت، تجربه، دانش و خلاقيت کارشناسان فنی خود توانسته است تا در زمینه فعالیتی خود، به سطح مطلوبی از ارائه خدمات بپردازد و حتي‌الامکان در جهت بهينه‌سازي كاربردهاي تكنولوژي در كشور كوشا باشد.

نمایندگی تعمیرات اپل

نمایندگی تعمیرات اپل ارائه دهنده کلیه سرویس های تعمیر، بهسازی، ترمیم و تعویض قطعات به کاربران تمامی دستگاه های اپل اعم از آیپد، آیفون، آی مک و …. است. کاربران هر یک از محصولات اپل می توانند در صورت بروز هر گونه اشکال و ناکارامدی در دستگاه مورد استفاده‌شان به نمایندگی رسمی تعمیرات اپل مراجعه کرده و تخصصی ترین سرویس های مرتبط با بهسازی دستگاه خویش را دریافت نمایند.

تعمیرات ارائه شده در این مرکز به دلیل پیاده‌سازی‌شان توسط مجرب‌ترین کارشناسان و استفاده از جدیدترین روشها و تجهیزات تعمیر، به شیوه ای انجام می پذیرد که درصد بازگشت عیوب ایجاد شده در دستگاه را به کمترین میزان ممکن می‌رساند. دستگاه های تعمیر شده در نمایندگی تعمیرات اپل نه تنها کیفیت اولیه خویش را باز می یابد بلکه به دلیل انجام برخی گردگیری ها و عملیات تخصصی توسط کارشناسان، امکان خرابی مجدد آنها به صفر می رسد.