جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

آموزش تعمیرات اپل

آموزش تعمیرات موبایل اپل هم مانند دیگر دوره های آموزش تعمیرات apple در دو سطح مقدماتی و پیشرفته انجام می شود. در این دوره ها کارآموز با نحوه برطرف کردن ایرادات نرم افزاری آیفون، شیوه آپدیت و عیب یابی iOS، نحوه تعمیر و تعویض قطعات گوشی های اپل و مواردی از این دست آشنا می شود.

درواقع شما در دوره های آموزش تعمیرات آیفون، تفاوت های گوشی های این برند را با سایر انواع موبایل می آموزید تا برای تعمیر و رفع مشکلات عملکردی این دستگاه ها نیز بهتر عمل کنید. ریستور کردن آیفون، ریست فکتوری گوشی های اپل، ویروس کشی، بروز رسانی نرم افزاری، اصلاح تنظیمات بخش های مختلف و ترمیم یا تعویض قطعاتی همچون ال سی دی، باتری، دوربین و … مهم ترین سرفصل های این دوره ها به شمار می روند.

آموزش تعمیرات اپل

آموزش تعمیرات اپل

آموزش تعمیرات اپل در مرکز سخت افزار ایران، شامل دوره های مقدماتی و پیشرفته است و شرکت کنندگان در این دوره ها با نحوه تعمیر کردن انواع دستگاه های این برند آشنا می شوند. سرفصل های این دوره ها توسط کارشناسان مجرب و ماهر تعمیر اپل تدریس می شوند و جدیدترین روش های تعمیر را در بر می گیرند.

آموزش تعمیرات apple شامل تولیدات مختلف این برند از جمله آیفون، آیپد، مک بوک، آی مک و … می شود. کاربران پس از پایان مدت آموزش و دریافت مدرک، می توانند به عنوان تعمیرکار در این حوزه مشغول به کار شوند. برای آشنایی بیشتر با دوره های آموزش تعمیرات اپل و شرکت در سطوح مقدماتی یا تخصصی، ادامه مطلب را دنبال کنید.

آموزش تعمیرات سخت افزاری موبایل اپل

یکی از سرفصل های مهم در دوره آموزش تعمیرات اپل، مربوط به آموزش تعمیر و تعویض قطعات گوشی های این برند است. تعمیرات سخت افزاری موبایل اپل، شامل تعمیر و تعویض قطعاتی همچون ال سی دی، باتری، برد، رم، دوربین، سنسورها، تاچ، سوکت شارژ و … می شود.

در دوره های آموزش تعمیرات سخت افزاری گوشی اپل، با نحوه باز و بسته کردن گوشی و اجزای آسیب دیده آن آشنا می شوید تا بتوانید هریک از مدل های آیفون را تعمیر کنید.

آموزش تعمیر نرم افزاری گوشی اپل

منظور از آموزش تعمیر نرم افزاری گوشی اپل، آموزش تمامی روش هایی است که با استفاده از آنها می توان بدون نیاز به تعمیر یا تعویض قطعات، مشکلات گوشی را برطرف کرد. به عنوان مثال اقداماتی مثل ریست فکتوری، ویروس کشی، بازیابی اطلاعات و … برخی از اقداماتی هستند که در دوره های آموزش تعمیرات اپل، به شما آموزش داده می شوند. از این طریق می توانید ایراداتی مثل هنگ کردن گوشی، کار نکردن تاچ، کار نکردن دوربین، عدم اجرای برنامه ها و … را برطرف کنید.

مرکز آموزش تعمیرات اپل

مرکز آموزش تعمیرات اپل دوره های خویش را در دو سطح مبتدی و پیشرفته برگزار می نماید. تخصیص دو دوره جهت آموزش تعمیرات اپل به دو منظور انجام پذیرفته است :

  1. آموزش مباحث اصولی و پایه به آندسته از متقاضیانی که هیچگونه آشنایی با مباحث فنی و نظری دستگاه موبایل ندارند.
  2. صرفه جویی در زمان آموزش آندسته از کاربرانی که به مباحث پایه تعمیرات اپل آشنایی دارند. (تعیین سطح تخصص متقاضیان و نیاز آنها به حضور در دوره مبتدی و یا پیشرفته توسط اساتید این حوزه و یک آزمون ابتدایی تعیین می گردد).
مرکز آموزش تعمیرات اپل

آموزش تعمیرات موبایل اپل

آموزش تعمیرات موبایل اپل هم مانند دیگر دوره های آموزش تعمیرات apple در دو سطح مقدماتی و پیشرفته انجام می شود. در این دوره ها کارآموز با نحوه برطرف کردن ایرادات نرم افزاری آیفون، شیوه آپدیت و عیب یابی iOS، نحوه تعمیر و تعویض قطعات گوشی های اپل و مواردی از این دست آشنا می شود.

درواقع شما در دوره های آموزش تعمیرات آیفون، تفاوت های گوشی های این برند را با سایر انواع موبایل می آموزید تا برای تعمیر و رفع مشکلات عملکردی این دستگاه ها نیز بهتر عمل کنید. ریستور کردن آیفون، ریست فکتوری گوشی های اپل، ویروس کشی، بروز رسانی نرم افزاری، اصلاح تنظیمات بخش های مختلف و ترمیم یا تعویض قطعاتی همچون ال سی دی، باتری، دوربین و … مهم ترین سرفصل های این دوره ها به شمار می روند.

آموزش تعمیر تبلت اپل

یکی دیگر از سرفصل های مهم و پرطرفدار در آموزش تعمیرات اپل، مربوط به آموزش عیب یابی و تعمیر تبلت های این برند است. در دو سطح مبتدی و پیشرفته دوره های آموزش تعمیر آیپد، یاد می گیرید که تبلت های apple از نظر سخت افزاری و نرم افزاری چه تفاوت هایی با تبلت های ویندوزی و اندرویدی دارند و برای تعمیر آنها باید به چه مواردی توجه کرد.

شناخت قطعات الکترونیکی SMD روی مدار تبلت، شناخت و تعریف دیود، روش عیب یابی دیود و تعویض آن در مدار تبلت، آموزش انواع خازن و اصول عیب یابی تعویض این قطعه، آموزش مقاومت شامل مقاومت های SMD و طریقه تست و اندازه گیری آن، بررسی ترانسفورماتور و آموزش نحوه عیب یابی و تعمیر آن، شناخت انواع سوئیچ آنتن و عیب یابی این قطعه در مدار تبلت، بررسی انواع کریستال ساعت و روشهای تعویض آن، آموزش انواع UEM و روش تشخیص آن روی مدار تبلت، شناخت IC ملودی و آی سی صدا در مدار و آشنایی با نحوه برطرف کردن ایرادات نرم افزاری، بخشی از مهم ترین سرفصل های دوره آموزش تعمیر تبلت apple به شمار می روند.

آموزش تعمیر مک بوک

تعمیرات لپ تاپ، مستلزم آن است که تعمیرکار این بخش ها را به خوبی بشناسد و بر مراحل ترمیم آنها تسلط کامل داشته باشد. با توجه به این مسئله و نیز تقاضای کاربران جهت یادگیری نحوه تعمیر لپ تاپ، نمایندگی اپل مرکز سخت افزار ایران برای ارتقا سطح مهارت تعمیرکاران و کاربران، اقدام به برگزاری دوره های آموزش تعمیر مک بوک کرده است.

دوره آموزش تعمیرات لپ تاپ اپل به شما کمک می کند که ضمن آشنایی با چگونگی تعمیر نرم افزاری و سخت افزاری انواع مک بوک ها، مهارت خود را نیز در این حوزه افزایش دهید. برای اطلاع از جزئیات این دوره ها و نحوه ثبت نام، با واحد تخصصی آموزش تعمیرات اپل تماس بگیرید.

دوره ی عمومی آموزش تعمیرات اپل

در دوره ی عمومی آموزش تعمیر اپل مباحث و سرفصل های عمومی مرتبط با هر دستگاه آموزش داده می شود. بدیهی است پشت سر گذاشتن این دوره و کسب امتیاز لازم در پایان آن ، پیش شرط های ورود به دوره تخصصی تعمیرات apple است. در این دوره ساختار کلی و ویژگی های فنی و نرم افزاری هر دستگاه با کارآموزان به اشتراک گذاشته می شود تا در دوره بعد، امکان آنالیز و بررسی تخصصی دستگاه ها وجود داشته باشد. جهت ثبت نام در این دوره می توانید از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در وب سایت رسمی نمایندگی اپل اقدام نمایید.

دوره ی تخصصی تعمیر محصولات اپل

در دوره تخصصی آموزش تعمیرات اپل سرفصل های تخصصی مرتبط با هریک از دستگاه های اپل به کارآموزان تدریس می گردد. کارآموزانی که با موفقیت دوره عمومی را پشت سر گذاشته اند و یا امتیاز لازم در آزمون ابتدایی (که توسط اساتید این مرکز برای تعیین سطح مهارت کارآموزان برگزار می گردد) را کسب نموده اند، می توانند با حضور در این دوره تخصصی ترین مباحث تئوریک، فنی، متدهای تعمیر و کار با دستگاه های اپل را خواهند آموخت.

کارآموزان دوره تخصصی آموزش تعمیر اپل به دلیل تسلط بر مباحث نظری و بکارگیری آنها در کارگاه های آموزشی تعمیر، بر ریز و درشت این حوزه (حوزه تعمیرات اپل) مسلط گشته و توانایی آن را خواهند داشت که به راحتی جذب بازار کار گردند. در پایان این دوره مدرکی دال بر فارغ التحصیلی کارآموز و کسب مهارتهای لازم توسط وی، در حوزه تعمیرات اپل به وی اعطا می گردد.

آموزش نکات مهم در تعمیرات اپل

مدیریت نمایندگی اپل تأکید ویژه ای بر آموزش نکات مهم به کارآموزان دارند. این امر سبب گشته تا کارآموزان در دوره های عمومی و تخصصی، بر کلیه مباحث نرم افزاری و سخت افزاری محصولات اپل مسلط گردند و بتوانند با صرف مدت زمانی اندک، ضمن عیب یابی صحیح دستگاه، اقدام مورد نیاز جهت تعمیر دستگاه را تشخیص دهند. برخی از مباحث آموزشی در این مرکز که عمدتاً در سایر مراکز آموزش تعمیرات اپل نادیده گرفته می شوند عبارتند از:

  1. معرفی جدیدترین و پیشرفته ترین تجهیزات تعمیر
  2. کار با جدیدترین نرم افزارهای عیب یابی، بازیابی و ارتقاء دستگاه های اپل
  3. تأکید بر اهمیت فرآیند عیب یابی و آموزش جدیدترین شیوه های این حوزه
  4. تأکید بر عدم دستکاری دستگاه و اِعمال تعمیرات نادرست
  5. استفاده از بروزترین شیوه های تعمیر (شیوه های تعمیر با معرفی هر محصول جدید از سوی اپل بروزرسانی می شوند).

نمایندگی اپل و واحدهای تعمیرات اپل

نمایندگی اپل تمامی امکانات خویش را به کار بسته تا ارائه دهنده بالاترین سطح کیفی خدمات در دو حوزه تعمیر، فروش و آموزش به کاربران و علاقمندان این برند باشد. آموزش تعمیرات اپل از خدمات ارائه شده در این مرکز است که توسط تیم زبده تعمیرات در این مرکز انجام می پذیرد. از آن جا که کمپانی اپل در ایران هنوز نمایندگی رسمی ندارد کاربران این برند در زمان خرید تولیدات آن ممکن است این دل نگرانی را داشته باشند که در صورت بروز مشکل در دستگاهشان، امکان بازیابی و ترمیم آن وجود ندارد.

اما کارشناسان ما در نمایندگی تعمیرات اپل تمام تلاش و توان خویش را به کار بسته اند تا خط بطلانی بر این باور کشیده و تمامی نیازها و درخواستهای کاربران اپل را با بالاترین کیفیت ارائه نمایند. کارشناسان ما در نمایندگی اپل با معرفی و عرضه هر محصول جدید از سوی کمپانی اپل به بررسی و واکاوی آن پرداخته و به استخراج ویژگی های سخت افزاری و نرم افزاری آن می پردازند. این کار منجر به تدوین جدیدترین متدهای تعمیر و بازیابی مرتبط با هر دستگاه گشته و سبب می گردد تا دستگاه های معیوب به بهترین شکل و با بالاترین کیفیت تعمیر و ترمیم شوند.